ЄСПЛ розгляне позов України проти Росії у вересні — український Мін'юст | QHA media
15 Травня 2019, 16:45

ЄСПЛ розгляне позов України проти Росії у вересні — український Мін'юст

Закрити

Міждержавний позов України проти Росії щодо Криму розглянуть у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) 11 вересня 2019 року.

Про це повідомив заступник міністра юстиції України — уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина у Facebook.

За його словами, на це рішення ЄСПЛ у Києві чекали з лютого.

Засідання Суду щодо прийнятності заяви 20958/14 (щодо Криму) призначено на 11 вересня 2019 року. Тримаємо кулаки і схрещені пальці, щоб цього разу воно відбулося.

Заступник міністра також опублікував фото частини отриманого листа.

Позов до ЄСПЛ подано Україною 13 березня 2014 року. У ньому розповідається, що анексія Криму привела до низки порушень Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Зокрема, йдеться про порушення права на життя (2 стаття Конвенції), заборону на нелюдське або таке, що принижує людську гідність лікування (3 стаття), порушення права на свободу і безпеку (5 стаття), права на справедливий суд (6 стаття), права на приватне життя (8 стаття), свободи релігії (9 стаття), висловлення (10 стаття), зборів (11 стаття), права на ефективний засіб правового захисту (130 стаття) і про заборону на дискримінацію (14 стаття).

У позові український уряд зазначає факти незаконного примусового лікування щодо кримських татар через їхню етнічну приналежність, незаконного автоматичного надання російського громадянства українцям в Криму, переслідування мусульманських релігійних діячів і священиків Української православної церкви.

У січні 2019 року Україна також подала заяву до ЄСПЛ щодо захоплення Росією українських моряків біля Керченської протоки у листопаді 2018 року. На думку заступника міністра юстиції Івана Ліщини, тоді російськими силовиками були порушені п’ять статей Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Дивитись ще: