ЄС закликає звільнити 10 журналістів, затриманих в окупованому Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
07 Травня 2021, 11:28
Хельга Полтавка
07 Травня 2021, 11:28

Євросоюз закликає Росію звільнити 10 незаконно затриманих у тимчасово окупованому Криму журналістів.

Як повідомляють «Кримські новини», про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ.

Ми закликаємо Росію негайно звільнити усіх незаконно затриманих журналістів, включаючи Владислава Єсипенка, а також Османа Аріфмеметова, Марлена Асанова, Ремзі Бекірова, Тимура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва, Амета Сулейманова, Руслана Сулейманова та Рустема Шейхалієва, — йдеться у заяві.

У Євросоюзі також висловлюють занепокоєння у зв’язку із постійно триваючими порушеннями прав людини на тимчасово окупованому півострові.

Відзначаючи Всесвітній день свободи преси, ми глибоко шкодуємо з приводу постійних нападів на свободу вираження поглядів та свободу засобів масової інформації на незаконно анексованому Кримському півострові, включаючи закриття мовників, — зазначається у заяві.

Довідка: починаючи з 2014 року російська окупаційна влада в Криму обмежила доступ незалежних журналістів на півострів. Окупанти за надуманими приводами здійснюють кримінальне переслідування представників незалежної журналістики в Криму.

Зазначимо, 11 березня голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер представила доповідь щодо ситуації з правами людини в Криму.

Нагадаємо, силовики ФСБ затримали в тимчасово окупованому Росією Криму жителя Кривого Рогу Владислава Єсипенка. Вони стверджують, що нібито Єсипенко зізнався у зборі інформації «про місця масового перебування людей і життєзабезпечення».

Як повідомляли «Кримські новини», Владислав Єсипенко особисто на засіданні «суду» в Сімферополі 6 квітня розповів про тортури з боку російських спецслужб. Це перше засідання, на яке допустили незалежних адвокатів. На факт тортур відреагували в ОБСЄ.

Пізніше окупанти додали Єсипенку ще одну статтю обвинувачення — йому закинули незаконне перевезення зброї та залишили у СІЗО Сімферополя до 11 липня 2021 року.

Як повідомив адвокат журналіста, спецслужби Росії не знайшли відбитків пальців Єсипенка на вибухівці.