ЄС у найближчі тижні схвалить санкції за будівництво Керченського мосту | QHA media
24 Вересня 2020, 16:49

ЄС у найближчі тижні схвалить санкції за будівництво Керченського мосту

Закрити

Європейський союз схвалить санкції, введені через незаконне будівництво Керченського мосту в тимчасово окупованому Росією Криму та кібератаки на німецький Бундестаг у 2015 році. Про це повідомив брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк.

Журналіст зазначив, що раніше блоковані санкції мають схвалити вже у найближчі тижні.

«Санкції ЄС проти Білорусі все ще заблоковані. Але є певний прогрес, оскільки санкціям проти тих, хто відповідає за будівництво Керченського мосту та тих, хто відповідає за кібератаки на Бундестаг у 2015 році, дадуть «зелене світло» в найближчі тижні», — написав він у Twitter.

Нагадаємо, ЄС запровадив санкції щодо компаній, які брали участь в незаконному будівництві Керченського мосту в липні 2018 року. Автодорожню частину мосту, яка з’єднує Росію з анексованим нею Кримом, відкрили в травні того ж року.

Як повідомляли «Кримські новини», на початку вересня Кіпр блокував санкції ЄС, запроваджені через будівництво Керченського мосту та кібератаки на німецький Бундестаг у 2015 році.

Зазначимо, що хакерська атака на Бундестаг тривала з 30 квітня по 20 травня 2015 року. У результаті зловмисники отримали доступ до щонайменше 16 гігабайтів даних, зокрема до масштабного архіву листування депутатів німецького парламенту. У травні 2020 року федеральний прокурор Німеччини оголосив у розшук ймовірного офіцера російського ГРУ за організацію хакерської атаки.

Дивитись ще: