ЄС не відкриє кордони для України 1 липня: в уряді запевнили, що це не політичний процес | QHA media
30 Червня 2020, 17:15

ЄС не відкриє кордони для України 1 липня: в уряді запевнили, що це не політичний процес

Закрити
Ольга Стефанішина

Статистичні показники України по захворюваності коронавірусною інфекцією наразі не дозволяють країні активно включатися в діалог щодо відкриття кордонів. Про це розповіла віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю для «Інтерфакс-Україна».

Вона пояснила, що це є не політичним процесом, а пов’язано з різною динамікою поширення коронавірусної інфекції як і в країнах Європи, так і власне в регіонах України.

Це буде поступовий процес відкриття кордонів, і він буде залежати, зокрема, від наших статичних показників, — підкреслила віцепрем’єрка.

Стефанішина запевнила, що методологія, за якою Єврокомісія робить позначку в Шенгенській зоні, суто технічна і базується на кількості хворих на 100 тисяч осіб. «Можливо, це не буде якийсь одномоментний процес, це буде поступовий процес відкриття кордонів», — додала вона.

«Кримські новини» повідомляли, що в одному з проєктів рішень щодо відкриття зовнішніх кордонів Євросоюзу під час пандемії, Україна позначена у списку держав, громадянам яких можуть відкрити в’їзд. Водночас Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла Україну до списку з 11 країн, де наразі фіксують нові спалахи захворювання.

Дивитись ще: