«ЄС бачить ризик загострення»: Росія стягнула до кордонів з Україною найбільше військ за увесь час війни

Новини України та світу
Хельга Полтавка
19 Квітня 2021, 19:01
Хельга Полтавка
19 Квітня 2021, 19:01

Віцепрезидент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель заявляє, що у Євросоюзі вбачають ризик загострення ситуації на кордонах України, оскільки Росія стягнула найбільшу за чисельністю кількість військ.

Про це Боррель сказав у Брюсселі після неформального засідання Ради Євросоюзу на рівні міністрів закордонних справ 27 країн-членів ЄС за участі міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

Високий представник ЄС наголосив, що ситуація на українському кордоні є дуже тривожною.

Військове нарощування Росії на кордоні з Україною викликає велику стурбованість. Там на українських кордонах і в Криму зосереджуються більш ніж 150 тисяч російських військових. Ризик подальшого загострення очевидний, — зазначив Боррель.

За його словами, РФ розміщує війська з усіма видами матеріально-технічної підтримки, у тому числі з усіма видами бойової зброї.

«Це найбільше розміщення військ російської армії на українських кордонах, яке коли-небудь було. Зрозуміло, що це привід для занепокоєння», — підкреслив він.

Жозеп Боррель

Боррель висловив сподівання, що розміщення російських військ припиниться і вони будуть відведені від кордону відповідно до закликів, адресованих президенту Російської Федерації Володимиру Путіну канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом США Джо Байденом.

При цьому він заявив, що треба засвідчити повагу Україні за стриману відповідь.

Ми закликаємо Росію знизити і розрядити напруження. Повідомлення усіх міністрів було дуже чітким — повне підтвердження сильної підтримки для суверенітету і територіальної цілісності України, — констатував Боррель.

Високий представник заявив, що позиція усіх 27 міністрів країн-членів ЄС стосується невизнання незаконної окупації Криму.

Також він наголосив на важливості повного виконання Мінських угод і зацікавленості Євросоюзу й надалі підтримуватиме зусилля у «нормандському форматі».

«Ми вітаємо посилені дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення територіальної цілісності України», — резюмував Боррель.

Нагадаємо, Росія останнім часом істотно збільшує бойові дії своїх гібридних сил на окупованій частині Донбасу, які грубо порушують умови режиму припинення вогню, але при цьому намагається звинуватити в цих порушеннях Збройні сили України.

Як повідомляли «Кримські новини», народна депутатка України, голова постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева планує розповісти про «Кримську платформу», а також анонсувала розгляд питання збройної ескалації на україно-російському кордоні на сесії ПАРЄ.