«Є очевидці запуску ракети, якою збили літак рейсу MH17» — голова JIT Вестербеке | QHA media

«Є очевидці запуску ракети, якою збили літак рейсу MH17» — голова JIT Вестербеке

24 Лютого 2020, 17:13
Закрити

Міжнародна Спільна слідча група (JIT) знайшла свідка або свідків запуску ракети по «Боїнгу» рейсу MH17, який було збито над Донецькою областю у липні 2014 року. Про це заявив генеральний прокурор Нідерландів Фред Вестербеке, який очолює JIT, передає CBS.

Він відповів ствердно на запитання, чи знайдені очевидці запуску ракети. «Я б сказав, що я маю очевидця. А скільки, я не сказав скільки їх», — сказав прокурор.

Вестербеке також запевнив, що ракетна система, з якої був збитий літак, без сумнівів походить від 53-ї бригади збройних сил Російської Федерації.

Генпрокурор Нідерландів додав, що росіяни взагалі не допомагають у розслідуванні протягом останніх п’яти років.

Те, що вони повинні були зробити, — це дати нам всю інформацію та всі докази, які нам були потрібні в цьому нелегкому розслідуванні. Вони повинні були вийти вперед. Це те, що вони мали б зробити, та так і не зробили, — пояснив голова JIT.

Слідчі JIT повідомили, що доказом у цій справі є сама зброя — ракетна установка «Бук». Її ракетна боєголовка укомплектована унікальним шрапнелем. Ця унікальна шрапнель була знайдена в тілах льотного екіпажу збитого МН17.

Ще один рівень доказів — це тисячі телефонних дзвінків окупантів, перехоплених українською розвідкою. «Ми щойно збили літак», — сказав одразу після катастрофи командир окупаційних військ самопроголошеної «ДНР».

Окремими доказами є показання мешканців міста Чистякове (колишня назва — Торез) Донецької області, де впав збитий літак.

Влада Нідерландів перекваліфікувала «екскомандувача ППО» самопроголошеної «ДНР» Володимира Цемаха зі свідка на підозрюваного. QHA media розповідало, хто такий Цемах, і яку роль він відіграє в обміні між Україною та Росією.

Інформацію про понад 150 осіб, причетних до транспортування з Росії в зону бойових дій «Буку», з якого збили літак рейсу MH17, було оприлюднено ще в липні 2019 року.