Янукович хоче взяти участь у справі щодо окупації Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
09 Квітня 2021, 16:24
Хельга Полтавка
09 Квітня 2021, 16:24

Збіглий президент Віктор Янукович готовий брати участь у розгляді касаційної скарги на рішення Оболонського районного суду Києва і Київського апеляційного суду у справі щодо окупації Криму, яка розглядається у Верховному суді України, заявив його адвокат Віталій Сердюк.

Як повідомляє адвокатське об'єднання Aver Lex, Янукович навіть звернувся до Верховного суду з вимогою забезпечити його особисту участь шляхом відеоконференції у процесі з розгляду зазначеної скарги, інформує «Інтерфакс-Україна».

За словами Сердюка, особиста участь Януковича у судовому процесі дасть змогу йому «вважатися законним, неупередженим і таким, що не порушує право особи на захист».

Як заявляє адвокат, вже багато разів Янукович звертався до судів України з вимогами забезпечити його особисту участь у судових засіданнях, як це у 2016 році зробив Святошинський районний суд у справі щодо спецпідрозділу «Беркут». Однак йому завжди відмовляли.

Сердюк також згадав усіх «винних» в окупації Криму.

У справі про втрату Криму і судді Оболонського районного, і судді Київського апеляційного судів, перебуваючи під тиском влади, робили все, щоб вивести з-під підозри справді винних у трагедії на Майдані та здачі Криму, Петра Порошенка, Арсенія Яценюка, Олександра Турчинова та інших осіб, які прийшли до влади у результаті трагічних подій 2014 року. Участь Віктора Януковича у цих судових процесах зруйнувала б цю злочинну стратегію, — запевняє адвокат.

Він також звернувся до президента Володимира Зеленського з вимогою «забезпечити у Верховному суді незалежність судового процесу», а також надати слово самому Януковичу.

Як повідомляли «Кримські новини», ЄСПЛ звинуватив владу Януковича у порушеннях прав людини під час Революції Гідності.