Якутському шаману Габишеву заборонили залишати дім. Також його оштрафували на тисячу рублів за пірвану куртку поліцейського | QHA media
ВІДЕО
11 Грудня 2019, 18:23

Якутському шаману Габишеву заборонили залишати дім. Також його оштрафували на тисячу рублів за пірвану куртку поліцейського

Закрити

Російський суд оштрафував якутського шамана Олександра Габишева, який збирався вигнати з Кремля президента Росії Володимира Путіна.

Як повідомляє Сибирь.Реалии, за пірвану куртку поліцейського шаману присудили заплатити 1 тисячу рублів.

Габишева також визнали винним у непокорі працівнику поліції.

За версією МВС, коли Габишеву намагалися вручити повістку на допит до слідчого, він відмовився у ній розписуватися, витягнув меч і, нібито розмахуючи ним, порвав форму одного з поліцейських.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - 755681216858480-1024x633.jpeg

Суд також обрав Габишеву запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. Як заявила адвокатка Ольга Тимофєєва, шаман не зможе залишити Якутськ, проте якщо протягом 10 днів йому не висунуть обвинувачення в публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності, запобіжний захід буде скасовано.

Подорож шамана Олександра Габишева, яка тривала пів року, привернула до себе багато уваги і зібрала низку коментарів. Він почав свій піший шлях у березні з рідної Якутії до Москви.

Габишев оголосив, що Володимир Путін є не президентом Росії, а справжнім демоном, який захопив владу в Кремлі. У Москві шаман планував провести «обряд вигнання Путіна», на завершення якого президент РФ мав би провалитися у пекло, де, на думку шамана, йому й місце. Щоб ритуал відбувся як слід, Габишев вирішив дістатися Москви обов’язково пішки, заряджаючись на шляху енергією людей.

Шамана викрали 19 вересня на кордоні Бурятії та Іркутської області. Пізніше виявилося, що це були співробітники російських спецслужб. Габишев був доставлений до Якутська, а після — до психоневрологічного диспансера республіки. Незабаром в Іркутській області РФ поліція також затримала шістьох учасників загону якутського шамана, які продовжують свій похід на Москву.

8 грудня Габишев почав свій другий похід на Москву з метою «вигнати Путіна», однак за два дні його знову затримали.