Якутському шаману Габишеву суд відмовив у незалежній експертизі

Новини України та світу
Ірина Требунських
11 Березня 2021, 13:14
Олександр Габишев. Фото з Instagram
Ірина Требунських
11 Березня 2021, 13:14

Якутського шамана Олександра Габишева, який двічі йшов «виганяти» російського президента Володимира Путіна з Кремля, суд залишив на примусовому лікуванні. Про це повідомила правозахисна організація «Правозащита Открытки» у Facebook.

Адвокати Олексій Прянішніков і Ольга Тимофєєва під час засідання у Верховному суді Якутії клопотали про виклик у якості незалежного експерта психіатра Володимира Каверіна. Каверін у свою чергу підготував рецензію на висновок щодо примусової госпіталізації Габишева. Але суддя відмовив у задоволенні клопотання.

Суд також відмовив у задоволенні клопотання захисту щодо проведення у справі Габишева комплексної судово-психіатричної експертизи у медичному закладі в іншому регіоні, — йдеться у повідомленні.

При цьому лікар Якутського психоневрологічного диспансеру під час засідання заявив, що нібито «пацієнту Габишеву від лікування стає тільки краще».

Правозахисники зазначають, що після отримання мотивованої ухвали апеляційної інстанції подадуть касаційну скаргу.

Нагадаємо, у липні 2020 року повторна медична комісія визнала Габишева «безпечним для себе та оточуючих». Але у лютому 2021 року Якутський міський суд задовольнив позов місцевого психоневрологічного диспансеру про недобровільну госпіталізацію шамана Габишева. В обґрунтування своїх вимог медустанова вказала, що шаман «знову почав робити гучні заяви в засобах масової інформації».

Попередньо Олександра Габишева викрали 19 вересня 2019 року на кордоні Бурятії та Іркутської області. Пізніше виявилося, що це були співробітники російських спецслужб. Вже наступного дня його доставили у психіатричну лікарню для проведення експертизи. Вже 3 жовтня психолого-психіатрична експертиза визнала Габишева неосудним. Він почав свій другий похід на Москву з метою «вигнати Путіна».

«Кримські новини» повідомляли, що 12 травня Олександра Габишева знову затримали російські силовики і вже вдруге повезли до психіатричної лікарні. Там йому давали невідомі препарати. Вже 31 травня в Якутії комісія психоневрологічного диспансеру назвала шамана Габишева «небезпечним для себе та оточуючих» після того, як Габишев подав заяву про відмову від подальшої госпіталізації.