Якутського шамана Габишева лікарі назвали «небезпечним для оточуючих» — адвокат Прянішніков

Новини України та світу
Ірина Требунських
31 Травня 2020, 16:18
Ірина Требунських
31 Травня 2020, 16:18
Олександр Габишев

В Якутії комісія психоневрологічного диспансеру назвала шамана Олександра Габишева, який двічі йшов «виганяти» російського президента Володимира Путіна з Кремля, «небезпечним для себе і оточуючих».

Про це розповів правозахисник Олексій Прянішніков, передає російське видання «РБК».

Цю інформацію мені підтвердив головлікар Якутського психоневрологічного диспансеру. Він сказав, що була проведена комісія і готується позов про недобровільну госпіталізацію Габишева, — пояснив Прянішніков.

Згадану комісію сформували 29 травня після того, як Габишев подав заяву на ім'я головлікаря якутської лікарні про відмову від подальшої госпіталізації.

За версією головного лікаря диспансеру, шаман до цього перебував у лікарні добровільно. «Назвати це рішення ухваленим без тиску, з урахуванням того, що доставляли Габишева з дому до лікарні 20 співробітників ОМОНу, не можна», — заявив адвокат.

QHA media повідомляло, що 12 травня Олександра Габишева знову затримали російські силовики і вже вдруге повезли до психіатричної лікарні. Там йому дають невідомі препарати.

Шамана Олександра Габишева викрали 19 вересня 2019 року на кордоні Бурятії та Іркутської області. Пізніше виявилося, що це були співробітники російських спецслужб. Вже наступного дня його доставили у психіатричну лікарню для проведення експертизи.

Вже 3 жовтня психолого-психіатрична експертиза визнала Габишева неосудним. Він почав свій другий похід на Москву з метою «вигнати Путіна» 8 грудня, однак за два дні його знову затримали.

У свою чергу адвокати якутського шамана 5 лютого 2020 року подали скаргу до Європейського суду з прав людини за незаконне затримання свого підзахисного.