«Якщо виїдемо з Криму, то Росія перепише історію — начебто нас там не було» — політв’язню Приходьку виповнюється 62 роки

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Листопада 2020, 16:01
Ірина Требунських
21 Листопада 2020, 16:01
Фото: ru.krymr.com

Завтра, 22 листопада, проукраїнському активісту з незаконно анексованого Росією Криму Олегу Приходьку, який наразі утримується в СІЗО Ростова-на-Дону (Росія), виповнюється 62 роки. Про його стан здоров’я в ефірі «Суспільного» розповіла донька політв’язня Наталія Швецова.

На запитання журналіста, чому Приходько не виїхав з Криму після російської окупації, Шевцова пояснила:

Мій батько завжди хотів жити на своїй землі. Якщо би ми всі виїхали звідти, то Росія перепише історію і скаже, начебто нас там ніколи не було — ні кримських татар, ні українців, ні якоїсь іншої нації, — сказала вона.

Це вже вдруге Приходько вимушений зустрічати свій день народження за ґратами.

«Незважаючи на проблеми зі здоров'ям, він в бойовому дусі і вірить, що його звільнять. Він вірить в свою країну. Я сподіваюся, що країна його також не забуде», — сказала донька політв’язня.

Водночас Шевцова повідомила, що їхня родина досі не отримала цьогорічні виплати від держави у розмірі 100 тисяч гривень. За її словами, минулого року вона їздила подавати документи в Херсон, після чого фінансова допомога надійшла в повному обсязі. «В цьому році через проблеми з коронавірусом ми це все відсилали в електронному вигляді. Поки допомоги ніякої немає», — додала вона.

Російський військовий суд в Ростові-на-Дону 8 вересня продовжив арешт українському політв’язню Олегу Приходьку ще на три місяці.

Як повідомляли «Кримські новини», у російському суді свідки обвинувачення дали свідчення на користь Приходька.

Нагадаємо, що проти українського активіста Олега Приходька 17 січня окупанти порушили нову кримінальну справу про незаконне придбання та зберігання вибухівки (частина 1 статті 222.1 Кримінального кодексу РФ). Наразі він звинувачується за трьома статтями: незаконне виготовлення вибухових речовин, спроба здійснення терористичного акту і незаконне придбання та зберігання вибухівки.