«Якщо ви хочете говорити про газ, то чому ми не можемо говорити про Крим?» — Магда про можливість обговорення питання анексованого півострова в Нормандському форматі | QHA media
29 Листопада 2019, 12:24

«Якщо ви хочете говорити про газ, то чому ми не можемо говорити про Крим?» — Магда про можливість обговорення питання анексованого півострова в Нормандському форматі

Закрити

Якщо Росія наполягає на обговоренні в Нормандському форматі питання газу, то в такому разі Україна може включити до порядку денного проблему анексованого Криму.

Про це в інтерв’ю QHA media заявив директор Інституту світової політики Євген Магда.

За його словами, обговорення теми російського газу в Парижі становить загрозу переговорам «нормандської четвірки».

Результат пошуку зображень за запитом "євген магда"

Але, якщо Росія наполягає на питанні газу, чому Україна в такому разі не може наполягати на розширенні спектру питань? Якщо ви хочете говорити про газ, то чому ми не можемо говорити про Крим? ― сказав Магда

Водночас експерт закликає владу часто порушувати питання деокупації півострова і частіше говорити про нього. Хоча, на думку Магди, Кремль навряд чи відразу погодиться на повернення Криму.

Результат пошуку зображень за запитом "нормандский формат"

До певної міри треба бути реалістами і розуміти, що Росія одразу ніяк не погодиться на повернення Криму, але ставити питання того, що нам хоча б потрібно допустити туди місію СММ ОБСЄ, яка працює по всій території України, крім Криму, це абсолютно очевидно. Тобто це має бути тактика маленьких кроків, яка виглядає більш реалістичною.

На думку Магди, будь-який український політик, який забуде про приналежність Криму Україні, ризикує мати коротку кар’єру і «опинитися в напрямку до Ростова».

Більш докладно про те, як Україна може просунути питання Криму на зустрічі «нормандської четвірки», яка выдбудеться в Парижі 9 грудня, читайте в матеріалі QHA media:

Дивитись ще: