«Якщо один союзник буде атакований, на це відповість увесь Альянс» — генсек НАТО про недопущення повторення «кримського сценарію» | QHA media
19 Листопада 2019, 18:23

«Якщо один союзник буде атакований, на це відповість увесь Альянс» — генсек НАТО про недопущення повторення «кримського сценарію»

Закрити

Північноатлантичний альянс не допустить повторення «кримського сценарію» у жодній з країн-союзниць.

Про це сьогодні, 19 листопада, заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг під час прес-конференції напередодні зустрічі міністрів закордонних справ військово-політичного блоку в Брюсселі, передає Укринформ.

За словами Столтенберга, агресивні дії Росії проти України стали «спусковим гачком» для зміцнення і адаптації Альянсу до нових загроз.

Столтенберг: крымский сценарий не должен повториться в странах НАТО

Наші дії не спрямовані проти будь-якої конкретної країни. Але немає ніяких сумнівів: якщо один союзник буде підданий атаці, увесь Альянс на це відповість. Те, що сталося в Криму, не зможе статися проти кого-небудь з наших союзників.

Він нагадав, що у рамках трансформації в НАТО були створені сили високої готовності та розпочато передову дислокацію бойових підрозділів у країнах Східної Європи.

Сьогодні Столтенберг заявив, що повернення Росією українських кораблів, захоплених рік тому ФСБ в районі Керченської протоки, може допомогти виконанню мінських угод. Генсек Альянсу заявив, що НАТО «передає дуже чіткий сигнал, що Росія має дозволити свободу судноплавства в Азовському морі й також неодмінно у Керченській протоці».

Дивитись ще: