«Як у Європі». У Криму знайшли виправдання низькій явці на «виборах» | QHA media
11 Вересня 2019, 17:58

«Як у Європі». У Криму знайшли виправдання низькій явці на «виборах»

Закрити

Невисока явка на «виборах» в Криму є нормою і для країн Європи.

Так голова кримської «Громадської палати» Григорій Іоффе прокоментував відсутність великого бажання кримчан взяти участь у «виборах до держради» і «органів місцевого самоврядування» анексованого півострова, передає РИА Новости.

За словами Іоффе, у європейських країнах явка «найчастіше не перевищує 35%», і цей показник в Криму також укладається у «середньоросійський стандарт».

Він назвав провокацією заяви про те, що явка на минулих «виборах» свідчить про зростання протестних настроїв серед кримчан, оскільки, на думку Іоффе, «якщо люди не йдуть на вибори — їх усе влаштовує».

Коли велика кількість людей не довіряє владі, не любить її і звинувачує в усіх гріхах, у них з’являється бажання цю владу змінити. Демократичним шляхом це можна зробити тільки на виборах. У цьому випадку відсоток людей, які з’явилися на виборах, великий. Коли ж влада стабільна, до неї немає великих претензій і немає сильного бажання її змінити, то й на вибори багато хто не йде, — знайшов свої виправдання низькій явці Іоффе.

Згідно з даними ЦВК РФ, явка на минулих «виборах» в Криму склала 33,28%, що на 20% нижче у порівнянні з місцевими «виборами» 2014 року.

В інтерв’ю QHA media заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Ахтем Чийгоз повідомив, що ігнорування «виборів» кримчанами — це триваючий системний протест на півострові.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що жителі тимчасово окупованого Криму проігнорували «вибори», незважаючи на усі потуги Москви. За його словами, «вибори» бойкотували не тільки кримські татари і етнічні українці, а й ті, хто ще п’ять років тому активно розмахував на кримських площах російським прапором.

«Вибори» в Криму, які відбулися 8 вересня, не визнали Україна, країни ЄС, США та інші держави.

Дивитись ще: