«Я думаю, що у вас зараз буде можливість ще раз поаплодувати»‎ — Путін запропонував внести конституційні зміни у розділ про президента Росії | QHA media
15 Січня 2020, 15:14

«Я думаю, що у вас зараз буде можливість ще раз поаплодувати»‎ — Путін запропонував внести конституційні зміни у розділ про президента Росії

Закрити

Сьогодні, 15 січня, президент Росії Володимир Путін під час виступу з посланням до Федеральних зборів РФ запропонував внести зміни, згідно з якими Держдума зможе призначати прем’єр-міністра країни, але зі збереженням за президентом права звільняти його.

Практично усі фракції, представлені у Державній думі, – а з їхніми лідерами ми зустрічаємося регулярно, – вважають, що Федеральні збори готові взяти на себе більшу відповідальність за формування уряду. Це очікувані оплески, але я думаю, що у вас зараз буде можливість ще раз поаплодувати, дослухайте, що я хочу сказати. Пропоную довірити Державній думі не просто узгодження, а затвердження кандидатури голови уряду Російської Федерації. А потім за його поданням – усіх віцепрем’єрів і федеральних міністрів. При цьому президент буде зобов’язаний призначити їх на посаду, тобто не матиме права відхилити затверджені парламентом кандидатури відповідних посадових осіб, — заявив Путін під час свого виступу.

Він наголосив, що вважає такі пропозиції виправданими, з урахуванням «зрілості» основних партій і «авторитету громадянського суспільства».

Але при цьому Путін упевнений, що РФ «не може нормально розвиватися та існувати стабільно у формі парламентської республіки – Росія має залишатися сильною президентською республікою».

На його думку, за президентом має залишатися право визначати завдання і пріоритети уряду, відстороняти від посади голову уряду, його заступників і федеральних міністрів.

Також Путін наголосив, що за президентом має залишатися пряме керівництво збройними силами та правоохоронною системою, але кандидатури керівників силових відомств і прокурорів регіонів він має погоджувати з Радою Федерації.

Окрім цього президент Росії запропонував внести поправки для потенційних кандидатів у президенти країни.

Так, пропонується закріпити вимогу проживати на території РФ не менше 25 років, а також відсутність іноземного громадянства або дозволу на проживання в іншій державі, причому не тільки на момент участі у виборах, але й коли б то не було раніше.

Знаю також, що у нашому суспільстві обговорюється конституційне положення про те, що одна й та сама особа не має займати посаду президента РФ більше двох термінів поспіль. Не вважаю, що це питання принципове, але згоден з цим, — заявив Путін.

Володимир Путін був президентом Росії з 2000 по 2008 роки. Після цього чотири роки займав пост прем’єр-міністра. У 2008 році Держдума ухвалила поправку до конституції про збільшення президентського терміну з чотирьох до шести років. Відтак у 2012 році Путін пішов на третій, шестирічний, термін. У 2018 році він знову переміг на президентських виборах.