"Я атрофуюся". Кримськотатарський активіст Едем Бекіров спить сидячи і не в змозі вийти на прогулянку | QHA media

"Я атрофуюся". Кримськотатарський активіст Едем Бекіров спить сидячи і не в змозі вийти на прогулянку

15 Березня 2019, 10:19
Закрити

Стан здоров’я кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який перебуває у СІЗО Сімферополя, серйозно погіршився. Про це QHA media розповів його адвокат Іслям Веліляєв.

За його словами, у Бекірова почалася алергічна реакція після інсулінової ін’єкції, яку йому зробили вчора. Сьогодні лікарі зробили в’язню антиалергічний укол.

У нього високий цукор — у межах 12-13, задишка і спить сидячи. Лягти не може — одразу починається кашель.

За словами адвоката, Бекіров не виходить на щоденну прогулянку: щоб опинитися в прогулянковому місці, потрібно піднятися на декілька поверхів. Тоді як кримський татарин насилу піднімається на милицях у слідчий кабінет на другому поверсі, де у нього проходить зустріч з адвокатом.

— Він хоче ходити і каже: «Я атрофуюся», — передав слова Бекірова його адвокат.

Клопотати про переведення в’язня в камеру ближче до прогулянкового дворика Веліляєв вважає безглуздим: активіст перебуває у спецблоці, а на верхніх поверхах є лише загальні камери.

В одній камері з Едемом Бекіровим тримають координатора «Кримської Солідарності» Сервера Мустафаєва. Він надає співкамернику посильну допомогу.

За припущенням Веліляєва, 12 квітня його підзахисному знову продовжать арешт — за клопотанням слідства. Він зазначив, що за останні два місяці з Бекіровим не проводилося жодної слідчої дії.

«Хотілося б більше (листів і продуктових передач, — ред.). На сьогодні його підтримують тільки родичі. Ніякої ролі громадськості в цьому я не бачу! — резюмував адвокат.

Жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова затримали російські силовики на в’їзді до Криму вранці 12 грудня 2018 року. Він заявив, що прямував до Криму для відвідування 78-річної матері та родичів.

Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя ув’язнив Бекірова на два місяці, до 11 лютого 2019 року. ФСБ закидає Бекірову зберігання і передачу вибухових речовин і боєприпасів.

12 лютого «суд» в окупованому РФ Криму залишив Бекірова під вартою на два місяці — до 12 квітня. Під час засідання йому стало зле. Викликали лікаря. Іслям Веліляєв подавав апеляційну скаргу на рішення «суду» першої інстанції і просив змінити запобіжний захід своєму підзахисному на домашній арешт у зв’язку зі станом його здоров’я. «Суд» скаргу не задовольнив.

Дивитись ще: