Витягла з-під обстрілу побратима — лікарка Земліна нагороджена офіцерським орденом

Новини України та світу
Ірина Требунських
10 Квітня 2021, 17:37
Фото з Facebook
Ірина Требунських
10 Квітня 2021, 17:37

Світлана Земліна, яка є старшою бойовою медикинею гірсько-штурмової роти, за указом президента України нагороджена офіцерським орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

Данілов зазначив, що під час перебування на фронті разом із Володимиром Зеленським вони особисто спілкувалися із Земліною.

Світлана Земліна

«Тоді як на фронті Світлана та тисячі інших воїнів захищають нашу країну, хтось продовжує красти на контрабанді, наживатися на наших родовищах, вилизувати кремлівські штиблети, заробляти брудні гроші і фінансувати масштабну антиукраїнську інформаційну кампанію. Тому нам всім, потрібно ще багато зробити, щоб віддячити Світлані, а в її особі всім, хто стоїть на захисті Батьківщини, за їх служіння. Зробити так, щоб їх спина була прикрита, і постріли зі сторони «п’ятої колони» не могли пролунати», — прокоментував Данілов.

Лікарка віком 24 роки витягувала поранених українських захисників з-під обстрілу російських військ під Шумами 26 березня. Тоді про це написав у Facebook кореспондент-журналіст Ігор Левенок. Він розповів, що через героїзм Земліної командування частини представило її до нагороди орденом Богдана Хмельницького.

- То ви його врятували? - Та ні, я думала тільки як би усе пошвидше зробити. Накласти турнікет і відтягнути його у...

Posted by Ігор Левенок on Tuesday, March 30, 2021

Світлана Земліна закінчила Рівненську медичну академію, після чого підписала контракт і стала бойовою медсестрою 10-ї гірсько-штурмової бригади — «Едельвейсів».

Як повідомляли «Кримські новини», 26 березня вдень російські війська та їхні найманці з мінометів 82-го калібру та іншого озброєння обстріляли позиції Об'єднаних сил поблизу Шумів. У результаті ворожого обстрілу четверо військових загинули та двоє отримали поранення.

Відомо, що внаслідок ворожих обстрілів під Шумами Україна могла б втратити ще більше захисників, проте на допомогу їм прийшла військова лікарка Світлана Земліна, яка врятувала життя ще одного українського воїна.