Вирок росіянину в Німеччині, плани Трампа щодо розширення НАТО, вибори в Тайвані. Дайджест світових медіа | QHA media
Огляд

Вирок росіянину в Німеччині, плани Трампа щодо розширення НАТО, вибори в Тайвані. Дайджест світових медіа

10 Січня 2020, 18:57
Закрити
Марина ПищулинаQHA media
Картинки по запросу dw logo

Росіянин засуджений в Німеччині за нелегальний експорт військових технологій

Суд в німецькому Гамбурзі визнав громадянина Росії, якого ідентифікували як Владімір Д., винним у незаконному вивезенні товарів, які підпадають під санкції Євросоюзу проти Москви. Як повідомляє DW, чоловік вивозив до Росії обладнання та хімікати загальною вартістю понад 2 мільйони доларів, які можуть бути використані у військових цілях. За це його засудили до семи років ув’язнення.

Німецька прокуратура повідомила, що експортовані товари «особливо підходить для використання в галузі військових ракетних технологій», і саме тому їх вивезення до Росії було заборонено режимом санкцій ЄС. Товари були передані одержувачам в Росію між 2014 та 2018 роками та включали два гарячі ізостатичні преси, які використовуються в авіаційній та космічній техніці, а також в різноманітних дослідженнях.

Це обладнання дозволяє переробляти металеві сплави в умовах високих температур та високого тиску для створення надзвичайно щільних, високоефективних деталей, ця технологія застосовується, наприклад, у виробництві літальних та ракетних двигунів. Також були експортовані хімічні речовини, які можна знайти у ракетному паливі та вибухівці.

Трамп пропонує зробити країни Близького Сходу членами НАТО

На тлі напружених відносин з Іраном президент США Дональд Трамп запропонував поширити членство НАТО на країни Близького Сходу для запобігання конфліктам та збереження миру в регіоні через день після розпливчастих закликів до НАТО втрутитися у ситуацію, повідомляє POLITICO. Спілкуючись з пресою, Трамп сказав, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг був у захваті від перспектив розширення на Близький Схід, і додав, що Альянсу слід підмінити США у вирішені проблеми, бо ця проблема – міжнародна.

І ми зможемо піти додому, чи переважно піти додому і використати НАТО. Ми спіймали ІДІЛ. Ми зробили Європі велику послугу, – сказав американський президент.

В минулі вихідні НАТО анонсувало тимчасове припинення антиІДІЛівських тренувань місії в Іраку після атаки на іранського генерала Касема Солеймані, що була пояснена як намір зірвати неназвану «неминучу загрозу» з боку Ірану та викликала відповідну атаку по іракських базах, де розташувались військові США.

Однак, глава Білого дому не уточнив, які саме країни він би запросив до Альянсу. В НАТО повідомили, що Трамп та Столтенберг «погодилися, що НАТО може більше сприяти регіональній стабільності та боротьбі з міжнародним тероризмом. Вони також погодилися залишатися в тісному контакті з цього питання».

Картинки по запросу politico logo
Картинки по запросу cnn logo

Напередодні виборів в Тайвані

Тайвань, острів у Південно-Китайському морі, що управляється демократичним урядом з населенням 23 мільйони, очікує на вибори цієї суботи. CNN повідомляє, що президентку Тайваню Цай Інвень може очікувати легка перемога, тому що деякі виборці, які із занепокоєнням дивилися на заворушення у Гонконзі, вважають головного кандидата від опозиції Хан Куо-Ю від Гоміньдану (мера міста Гаосюн, мільярдера та колишнього керівника корпорації Foxconn – прим. ред.) занадто близьким до Пекіна.

Перемога для Цай, яка не підтримує систему «одна країна, дві системи», може погіршити відносини з Китаєм, який з часів виборів в 2016 році посилив тиск на острів. У минулому році голова Китаю Сі Цзіньпін висловив відкриту загрозу прихильникам незалежності Тайваню, хоча багато людей, особливо серед молоді, ідентифікують себе тайванцями, а не китайцями, і підтримують повну незалежність від материка. Китайська Народна Республіка ніколи не контролювала Тайвань, але комуністичний уряд ставиться до острова як невід’ємної частини своєї території і згадує його «повернення» при необхідності силою.

31 грудня парламент Тайваню ухвалив закон про протидію інфільтрації, спрямованої на посилення впливу Китаю на виборах на острові. Деякі опозиційні діячі визнали цей крок загрозою свободи слова та законних перехресних зв’язків, що змусило Цай запевнити виборців, що закон спрямований лише «сильніше захистити демократію та свободу Тайваню». Втім, незалежна громадська організація Тайваньський центр FactCheck відслідковувала численні випадки дезінформації щодо процедури голосування, політики партії, вимог посвідчення особи та самої Цай.

Дивитись ще: