Винахідник друкарства — новий дудл присвятили Гутенбергу

Новини України та світу
Ірина Требунських
14 Квітня 2021, 16:48
Ірина Требунських
14 Квітня 2021, 16:48

Сьогодні, 14 квітня, всесвітньовідомий пошуковий сервіс Google створив дудл, присвячений Йоганну Гутенбергу. Гутенберг — німецький ювелір і винахідник, який прославився вагомим внеском у процес друкарства.

Інформації щодо дитинства й юності винахідника майже немає, тому його дата народження достеменно не відома — передбачається, що це сталося у період між 1397 та 1400 роками у місті Майнц (Німеччина).

Саме Гутенберг винайшов перший у світі механічний друкарський верстат рухомого типу, що дозволило друкувати книги. Близько 1450 року він опановував техніку виготовлення однакових змінних літер з металу.

Гутенберг також удосконалив процес друку, для чого виготовив ручний дерев'яний друкарський верстат продуктивністю до 100 відбитків на годину. Для цього на нижню плиту верстата укладали друкарську форму, і після нанесення на неї фарби паперовий лист за допомогою гвинтового пристрою притискався верхньою плитою.

Друкування книг Гутенберг почав з Біблії у 1452 році. До нашого часу з виготовлених 180 примірників збереглися 48.

Присвячений німецькому винахіднику дудл вийшов саме 14 квітня, бо цього дня у 2000 році музей Гутенберга у місті Майнц відкрив ретроспективну тематичну виставку.

Як повідомляли «Кримські новини», до Дня вишиванки в Україні всесвітньовідомий пошуковий сервіс Google створив тематичний дудл.