«Вимагатимемо від Росії гарантій і компенсацій» — МЗС України подасть меморандум у справі захопленої техніки і моряків до трибуналу ООН вже 22 травня | QHA media
19 Травня 2020, 17:21

«Вимагатимемо від Росії гарантій і компенсацій» — МЗС України подасть меморандум у справі захопленої техніки і моряків до трибуналу ООН вже 22 травня

Закрити
Євген Єнін. Фото: РБК-Україна

У п’ятницю, 22 травня, міністерство закордонних справ України подасть меморандум у справі про захоплення моряків та кораблів у Керченській протоці у листопаді 2018 року до Міжнародного трибуналу з морського права ООН. Про це сьогодні заявив заступник очільника МЗС Євген Єнін, передає «Укрінформ».

Дипломат зазначив, що деталі меморандуму повідомлять в день його подачі до суду.

Минулого тижня ми з юридичними радниками України обговорили стратегічні й тактичні кроки у нашій спільній боротьбі проти Росії. На сьогоднішній момент ми фіналізуємо текст меморандуму і завершуємо процес збору доказів, — сказав Єнін.

Заступник міністра закордонних справ підкреслив, що після 22 травня РФ матиме три місяці на висловлення своїх заперечень щодо юрисдикції. «Ми хочемо отримати від Російської Федерації гарантії, що вона буде утримуватися від таких порушень, а також щоб вона сплатила належну компенсацію морякам, Військово-морським силам і Україні. Фінальне рішення у цій справі ми очікуємо десь у середині 2023 року», — додав він.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року поблизу Керченської протоки російські прикордонники протаранили український буксир «Яни Капу», який переправляли з катерами «Нікополь» і «Бердянськ» з Одеси до Маріуполя. Після цього відкрили вогонь на ураження. У результаті обстрілу постраждали троє українських моряків і 24-х українців взяли у полон.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов’язав РФ негайно звільнити 24-х військових українських моряків, а також повернути Україні захоплені судна «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу» та протягом місяця надати звіт.

7 вересня ув’язнені Кремля прибули в Україну. QHA media публікувало повний поіменний список цього обміну між Україною і Росією.

Дивитись ще: