«Видатний українець» — помер письменник і політик Яворівський

Новини України та світу
Ірина Требунських
17 Квітня 2021, 15:43
Володимир Яворівський. Фото з Facebook
Ірина Требунських
17 Квітня 2021, 15:43

Український письменник, громадський політичний діяч Володимир Яворівський помер в ніч проти 17 квітня на 79-тому році життя. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook письменник Василь Шкляр.

Яворівський був народним депутатом Верховної Ради I, II, IV, V, VІ і VІІ скликань, головою комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, одним із засновників Народного руху України.

Також працював редактором одеського радіо, кореспондентом газети «Запорізька правда», «Прапор юності», «Літературна Україна», редактором запорізького радіо, кіносценаристом львівського телебачення, референтом Спілки письменників УРСР, завідувачем відділу прози, заступником головного редактора журналу «Вітчизна». Член Спілки письменників України з 1971 року, яку очолював в період з 2001 по 2011 роки.

Яворівський — автор повістей, романів та нарисів, лауреат державної премії України імені Тараса Шевченка за повість «Вічні Кортеліси», отримав літературну премію імені Дмитра Загула. Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, орденом Христа Спасителя.

Він фонтанував енергією, незрівнянним гумором, дивовижною працездатністю. Після романів про княгиню Ольгу, Івана Мазепу до останнього дня працював над книгою всього свого життя про Тараса Шевченка. Тепер він пішов, — написав Шкляр.

Завершив земний шлях видатний українець Володимир Яворівський. Письменник, Шевченківський лауреат, який на порі...

Posted by Василь Шкляр on Friday, April 16, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», 1 березня 2021 року на 83-му році життя помер Анатолій Зленко — перший очільник МЗС після встановлення Незалежності України, один з тих, хто формував зовнішню політику країни. Увесь його життєвий шлях пройшов з дипломатією.