Виборчий процес на окупованому Донбасі ставить під сумнів легітимність результатів виборів до Держдуми — МЗС України

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
23 Липня 2021, 15:
Тетяна Нікішина
23 Липня 2021, 15:

Міністерство закордонних справ (МЗС) висловило рішучий протест Росії через дозвіл голосувати жителям окупованого Донбасу з російськими паспортами на виборах до Держдуми РФ.

Про це передає пресслужба МЗС.

Організація виборчого процесу на окупованій території України та залучення до нього місцевого населення, якому примусово було нав’язано російське громадянство, ставить під сумнів легітимність результатів виборів, — зазначили у відомстві.

Українські дипломати нагадали, що Російська Федерація нехтує зусиллями, які докладаються у різних форматах для врегулювання війни на Донбасі. Тому МЗС закликає міжнародну спільноту не визнавати результати виборів до Держдуми на окупованих територіях України та посилити тиск на Москву.

Україна вимагає від Російської Федерації скасувати усі неправомірні рішення, що стосуються тимчасово окупованих територій, та припинити вживати кроки, спрямовані на подальшу інтеграцію населення тимчасово окупованих територій України до політичного та соціально-правового простору РФ, — підкреслили у МЗС.

Нагадаємо, ЦВК Росії ухвалила постанову, згідно з якою жителям окупованого Донбасу з російськими паспортами дозволили голосувати на російських виборах до Державної думи. Там зазначили, що онлайн-голосування відбудеться у низці російських регіонів, зокрема і в Ростовській області. Саме там зареєстровано найбільше людей, які отримали російський паспорт у спрощеному порядку — після указу президента Володимира Путіна про видачу російського громадянства жителям окупованого Донбасу.

Як повідомляли «Кримські новини», умовою для голосування жителів підконтрольних угрупованням «ДНР» і «ЛНР» територій будуть реєстрація на російському порталі державних послуг і підтвердження облікового запису.