#Вибачтезанього. Казахи просять вибачення в українців за слова президента Казахстану Токаєва про Крим | QHA media
ВІДЕО

#Вибачтезанього. Казахи просять вибачення в українців за слова президента Казахстану Токаєва про Крим

06 Грудня 2019, 15:26
Закрити

Казахстанські користувачі соцмереж запустили хештег українською — #вибачтезанього, де просять вибачення за президента своєї країни Касима-Жомарти Токаєва, який заперечує анексію Криму.

Приводом для цього став вчинок казахстанського художника Асхата Ахмедьярова.

Як повідомляє казахстанська служба «Радио Свобода», Ахмедьяров 5 грудня вийшов до будинку посольства України у Нур-Султані з плакатом з написом українською: «Вибачте за нього» і малюнком із зображенням голови віслюка.

Журналістам Ахмедьяров сказав, що прийшов просити вибачення у народу України за заперечення Токаєвим факту анексії Криму. Ахмедьярову не дозволили розгорнути плакат під стінами посольства.

Полиция задерживает художника Асхата Ахмедьярова

Практично одразу його схопили співробітники спеціалізованої служби охорони, які вирвали з його рук плакат. Прибулий до місця патруль не став затримувати Ахмедьярова. Він поїхав на своєму авто.

Казахи у соцмережах масово пишуть, що Росія нахабним чином анексувала Крим і влаштувала військові дії на території України. Вони також відзначають, що вважають Крим тимчасово окупованою Росією територією України.

Присоединяюсь к челленджу! #вибачтезанього

Опубліковано Karlygash Ablyazova Четвер, 5 грудня 2019 р.

Присоединяюсь к челленджу! #вибачтезанього Я гражданин Казахстана и я не согласен со словами Токаева. Я выражаю солидарность Украине и признаю аннексию Крыма Россией. #алматы #казахстан

Опубліковано Жаником Освобожденныєм Четвер, 5 грудня 2019 р.

Я присоединяюсь к челенджу! Я против слов Токаева! Он как и назарбаев не достойны говорить от имени народа Казахстана.

Опубліковано Мажитом Сабировим Четвер, 5 грудня 2019 р.

Присоединяюсь к челленджу! #вибачтезанього Я гражданин Казахстана и я не согласен со словами Токаева. Я выражаю…

Опубліковано Далагуллю Гуниею Четвер, 5 грудня 2019 р.
https://qha.com.ua/novosti/otritsanie-anneksii-kryma-prezidentom-kazahstana-protivorechit-mezhdunarodnoj-pozitsii-opredelennoj-genassambleej-oon-ukrainskij-mid/

5 грудня до українського МЗС був викликаний посол Республіки Казахстан в Україні Самат Ордабай. Йому була висловлена стурбованість у зв’язку із висловлюванням президента Казахстану Касима-Жомарти Токаєва про анексований Росією Крим.

Незабаром маріонетковий «голова» Криму Сергій Аксенов висловив подяку Токаєву за заперечення анексії українського півострова. Натомість ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв не дозволяв собі заперечувати анексію Криму. Клімкін назвав слова Токаєва ляпасом Україні.

Дивитись ще: