«Всупереч міжнародним законам» — білоруська опозиціонерка Тихановська уточнила свою позицію щодо окупації Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Вересня 2020, 17:35
Ірина Требунських
01 Вересня 2020, 17:35
Світлана Тихановська. Фото: LRT.lt

Кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська уточнила свою позицію щодо окупації Криму Росією.

В інтерв’ю журналістці литовського каналу LRT Ріті Мілюті Тихановська відповіла на запитання про своє ставлення до окупації українського півострова РФ. Опозиціонерка зазначила, що раніше озвучувала нібито поширену в Білорусі думку, що «Крим де юре український, а де факто — російський».

Існують міжнародні закони, Крим відійшов іншій державі всупереч цим законами. Але у нас завдання — розібратися з ситуацією у Білорусі. Ситуація з Кримом дуже складна, і у білорусів різні погляди на це питання: ми б не хотіли, щоб це питання якось роз'єднало нас, — сказала Тихановська.

«Але це питання важливе і в Євросоюзі, і тут, у Литві — де підтримують українців так само, як і підтримали білорусів», — у свою чергу підкреслила Мілюта. У відповідь Тихановська наголосила, що її позиція щодо порушення міжнародних законів вже оприлюднена.

Нагадаємо, раніше під час інтерв’ю Світлана Тихановська уникла відповіді на запитання про своє ставлення до анексії Криму Росією і війни на Донбасі. Пізніше вона назвала незаконну анексію українського півострова «кривавою війною».

Як повідомляли «Кримські новини», білоруси, які мітингують проти влади Олександра Лукашенка, оголосили загальнонаціональний страйк доти, доки опозиційну кандидатку Світлану Тихановську не визнають новою президенткою або не призначать нові вибори.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, що Світлана Тихановська залишила Білорусь і прибула в Литву. У ніч проти 11 серпня ОМОН у столиці Білорусі почав жорстоко розганяти протестувальників.