«Вступникам потрібно лише обрати спеціальність» — освітні центри для абітурієнтів з Криму і Донбасу почали свою роботу

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
10 Червня 2020, 11:14
Ігор ЗайцевQHA
10 Червня 2020, 11:14

З 9 червня почали свою роботу освітні центри «Крим – Україна» і «Донбас – Україна», звернувшись до яких абітурієнти з тимчасово окупованих територій можуть вступати до українських вишів без складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Про це повідомляє пресслужба міністерства освіти і науки України.

Вступникам потрібно лише обрати спеціальність та навчальний заклад, куди б вони хотіли вступати, і звернутися в освітній центр у цьому закладі з 9 червня до 23 жовтня 2020 року. Про візит в освітній центр можна домовитися заздалегідь, контакти центрів розміщені на сайті міністерства освіти і науки, — зазначив представник українського міністерства Олег Шаров.

Також у відомстві нагадали, що у 2020 році жителі тимчасово окупованих територій можуть вступати за спрощеною процедурою в понад 100 вищих навчальних закладів, підпорядкованих міністерству освіти і науки, міністерству охорони здоров'я, міністерству внутрішніх справ і міністерству культури та інформаційної політики України.

Повідомляється, що охочі взяти участь у конкурсі на бюджетні місця, повинні подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах:

  • абітурієнти з Криму – не пізніше 20 серпня;
  • абітурієнти з Донбасу – не пізніше 22 серпня.

Ті, хто не встигне це зробити в серпні, до 23 жовтня можуть подавати заяви для вступу на контракт.

«Для вступу жителям тимчасово окупованих територій не обов'язково мати український паспорт, достатньо мати свідоцтво про народження. А абітурієнти, які не мають українського документа про освіту, можуть отримати його через освітній центр, який направить їх до школи при освітньому центрі для складання двох іспитів державної підсумкової атестації з української мови та історії України. Також їм потрібно буде скласти один вступний іспит, який встановлює установа вищої освіти», — додали у міністерстві.

Старт роботи освітніх центрів "Крим-Україна" та "Донбас-Україна"

Сьогодні розпочали свою роботу освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна”, звернувшись до яких вступники з тимчасово окупованих територій можуть вступати без ЗНО до українських університетів.У 2020 році мешканці тимчасово окупованих територій можуть вступати за спрощеною процедурою до понад 100 університетів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство внутрішніх справ та Міністерство культури та інформаційної політики України.📞 У робочі дні з 9:00 до 18:00 працює безкоштовна гаряча лінія для вступників із тимчасово окупованих територій (0-800-504-425).Докладніше: bit.ly/2MLwKMq#Вступ2020

Опубліковано Міністерство освіти і науки України Вівторок, 9 червня 2020 р.

QHA media повідомляло, що з червня 2019 року на території всієї України почали працювати центри для вступників з окупованих територій під назвою «Донбас-Україна» і «Крим-Україна».