«Все йде за планом»: скільки українців готові вакцинуватися від COVID-19 і чому Закарпаття «проситься» до «червоної» зони

Новини України та світу
Хельга Полтавка
05 Березня 2021, 17:20
Хельга Полтавка
05 Березня 2021, 17:20

Як свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), лише 24,1% українців стверджують, що вони будуть вакцинуватися від COVID-19.

Не будуть вакцинуватися 60,2% опитаних, а 15,7% не змогли відповісти на запитання.

У той же час, згідно з результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», більшість українців — 56% — підтримують введення жорсткого карантину, якщо захворюваність на COVID-19 буде істотно зростати. Протилежної думки дотримується 41% респондентів.

Сьогодні, 5 березня, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що вакцинація жителів України від коронавірусу проводиться за планом.

Він нагадав, що в Україні щеплення отримали майже 12,5 тисяч осіб.

За словами глави МОЗ, мінімальний відсоток вакцинованих в Україні має бути 60 — «саме тоді з'явиться колективний імунітет».

Ми каскадним способом розгортаємо вакцинацію, щоб не було програмних помилок. Для нас важливий не старт вакцинації, а весь процес вакцинації. Щоб ми досягли тих цифр, які ми прагнемо — 60%. Кожен день ця цифра буде збільшуватися. Все йде повністю відповідно до нашого плану, — сказав Степанов.

Як інформує видання «Фокус», прем'єр Денис Шмигаль повідомив про те, скільки коштуватиме платне щеплення від коронавірусу для українців.

За його словами, зараз комерційного обігу вакцин немає через надвисокий попит з боку держав. Однак у разі, якщо після вакцинації пріоритетних груп українців у країні залишаться надлишки вакцин, їх можуть використовувати для платних щеплень.

«Зараз ціна цієї вакцини у виробника Pfizer коливається від 15 до 20 доларів. Тривають випробування нових вакцин, виробники швидко розгортають потужності, за кілька місяців конкуренція буде дуже висока. Це збалансує ринок. Думаю, якщо вакцини від грипу або дифтерії в комерційному використанні коштують 300 — 1200 гривень, то вакцина від коронавірусу буде в цих же межах», — сказав Шмигаль.

Також сьогодні директор департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний заявив, що у регіоні можливий колапс медичної системи, передає «Укрінформ».

Моя думка, як керівника департаменту охорони здоров'я ОДА така, що нині червона зона Закарпаттю просто необхідна! Але це буде вирішувати державна комісія техногенно-екологічної безпеки (ТЕБ) та НС. За останні два тижні ми спостерігаємо зростання захворюваності. Незважаючи на всі звернення та попередження, самосвідомість у закарпатців не підвищилась, краще не стало. Ми навіть не зупинилися на якомусь плато, захворюваність щодня зростає, сьогодні маємо черговий рекорд — 748 нових інфікованих за добу, — сказав Пшеничний.

За його словами, минулий антирекорд за кількістю нових випадків коронавірусу в Закарпатській області було встановлено вчора, 4 березня — тоді вперше від початку епідемії коронавірусу було виявлено 679 нових випадків.

Пшеничний додав, що «червона» зона адаптивного карантину допоможе розірвати ланцюг поширення вірусу в регіоні.

Нагадаємо, станом на зараз у «червоній» зоні знаходяться три області — Івано-Франківська, Чернівецька і Житомирська. Степанов заявляв, що Закарпатська і Вінницька області знаходяться на межі потрапляння до «червоної» карантинної зони через зростання захворюваності на COVID-19. У «помаранчевій» зоні перебувають Донецька, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська і Тернопільська області.

Як повідомляли «Кримські новини», в Україні почалася третя хвиля епідемії COVID-19, яка може призвести до чергового локдауну.