Вперше в Україні: у Львові продали занедбану в'язницю за понад 400 мільйонів гривень

Новини України та світу
Хельга Полтавка
03 Червня 2021, 19:09
Хельга Полтавка
03 Червня 2021, 19:09

У четвер, 3 червня, міністерство юстиції провело аукціон з продажу Львівської виправної колонії №48. 

Про це пише Zaxid.net.

Це перший випадок продажу в'язниці в Україні. Загалом на продаж виставили близько сотні об’єктів нерухомості. 

Стартова ціна лоту становила понад 132,5 мільйонів гривень. На аукціон подалися сім учасників і найбільшу пропозицію подало ТзОВ «Девелопмент інжиніринг сервіс». Компанія запропонувала утричі вищу ціну за стартову вартість – 377,5 мільйонів гривень, — йдеться у повідомленні.

У другому лоті виставили на продаж три приміщення виправної колонії загальною площею 0,9 гектарів. Стартова ціна становила 3,5 мільйонів гривень. У цьому аукціоні взяли участь дев’ять компаній. Переможцем визначили ТзОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Шувар». Компанія запропонувала за майно колишньої колонії 30 мільйонів гривень, таким чином її пропозиція майже у дев'ять разів перевищила стартову вартість.

Мін'юст найближчим часом має укласти угоди з переможцями торгів і тоді аукціони вважатимуться офіційно завершеними.

Львівська виправна колонія складається з двох частин і має будівлі загальною площею 39,8 тисяч метрів квадратних на земельній ділянці площею 13 гектарів. 

Як зазначають у Мін'юсті, занедбані будинки, на які держава витрачала мільйони гривень, за приватного інвестора стануть об'єктами сучасних девелоперських рішень і залучення інвестицій до Львова.

Довідка: виправну установу на Хуторівці створили у 1946 році. Спочатку вона діяла як дитячий виправний центр, а з 1958 року її перепрофілювали в дорослу колонію. З квітня 1961 року установа мала суворий режим тримання. На її базі працював навчальний центр, де засуджених навчали за технічними спеціальностями. З лютого 2018 року Львівська колонія №48 припинила функціонування, засуджених перевели в інші виправні заклади.

Як повідомляли «Кримські новини», оголошено перший тендер для українських мовників на територію окупованого Криму.