Воював проти України на Донбасі — у Чехії посилили покарання білорусу-бойовику

Новини України та світу
Ірина Требунських
22 Липня 2021, 18:48
Олексій Фадєєв у суді. Фото: Novinky
Ірина Требунських
22 Липня 2021, 18:48

У Чехії у вересні 2020 року за участь в організованому злочинному угрупованні, громадянину білорусі Олексію Фадєєву присудили покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4,5 роки. Як повідомляє посол України в Чехії Євген Перебийніс, Фадєєв виїжджав до Донбасу багато разів у 2014-2016 роках і воював проти українців на боці російських окупаційних військ.

Сьогодні покарання Фадєєву змінив Вищий суд Праги.

У 2020 році сторона обвинувачення вимагала визнати дії білоруса, який мав право на проживання в Чехії, як здійснення терористичного акту. І прокурор, і засуджений подали проти цього рішення апеляцію.

Системне переслідування чеськими правоохоронними органами та органами правосуддя бойовиків, які, підбурювані Росією, ступили на слизький і злочинний шлях участі у війні проти України, продовжується, — написав Перебийніс.

Посол зазначив, що сьогодні, 22 липня, апеляційний суд оголосив своє рішення у цій справі. Так, Найвищий суд Праги визначив злочини Фадєєва як тероризм у складі організованого злочинного угруповання. Тож тепер найманець російських окупантів відбуватиме покарання у вигляді позбавлення волі строком у 21 рік.

Нагадаємо, раніше громадянина Чехії Павла Кафку спершу засудили до трьох років умовно за участь у війні проти українців. Сторона обвинувачення вимагала 12 років позбавлення волі для 27-річного чоловіка.

Як повідомляли «Кримські новини», засуджений до трьох років позбавлення волі за участь у війні на окупованій Росією території Донецької області громадянин Чехії Павло Кафка написав листа з вибаченнями.