«Вони люди, а не інструмент» — у Києві відбувся захід на підтримку політв’язнів

Новини України та світу
Ірина Требунських
17 Червня 2021, 18:35
Ірина Требунських
17 Червня 2021, 18:35

Напередодні у «Кримському Домі» відбувся захід з метою нагадати українцям і світовій спільноті про політв’язнів у Росії та Криму. Трансляцію дискусії «Кримський Дім» опублікував на своїй сторінці у Facebook.

У заході взяли участь постійний представник президента в Криму Антон Кориневич, кримськотатарський режисер Ахтем Сеітаблаєв, народний депутат і колишній політв’язень Ахтем Чийгоз, голова ГО «Кримськотатарський Ресурсний Центр» Ескандер Барієв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, колишній політв’язень Володимир Балух, голова «КримSOS» Деніс Савченко. Також по онлайнзв’язку до заходу доєдналася дружина кримського політв’язня Тимура Абдуллаєва Аліме Абдуллаєва.

Чубаров підкреслив, що ані Меджліс, ані українська держава без міжнародних партнерів не зможе так тиснути на Росію, щоб змусити її звільнити наших громадян. Адже для нашої громади політув’язнені є людьми — з родиною та друзями, вони є нашими співгромадянами. Водночас держава-агресор сприймає і використовує їх як винятково інструмент, порушуючи права людини.

Тому ми від початку в нерівних умовах: ми рятуємо людей, а та сторона їх обмінює, для них вони є інструментом, — зазначив Чубаров.

Кориневич у свою чергу підкреслив, що на порядку денному в Україні має бути закон, який би захищав права політв’язнів — тобто всіх громадян України, яких незаконно позбавили свободи внаслідок російської агресії, яких окупанти переслідують за свободу поглядів, віросповідання тощо. Такий законопроєкт наразі вже існує, і був поданий до парламенту власне постійним представництвом президента в АРК.

Державі потрібно мати закон України, який би захищав політв'язнів, військовополонених і цивільних заручників. І ми стоїмо на тому, щоб все ж таки Україна цей етап завершила і цей законопроєкт був ухвалений, — сказав Кориневич.

З тимчасово окупованого Росією Криму на зв’язок вийшла Абдуллаєва. Вона подякувала громадським організаціям і за підтримку. Абдуллаєва підкреслила, що завдяки активній інформаційній кампанії люди дізнаються, що політв’язні — це не злочинці, а доброчесні люди, на яких держава-окупант намагається навісити ярлики терористів.

Posted by Кримський дім on Wednesday, June 16, 2021

Нагадаємо, активістка «Товариства підтримки України» в Латвії Тетяна Лазда відправила уповноваженій з прав людини в РФ Тетяні Москальковій листи з проханням щодо термінової госпіталізації кримських політв'язнів Сервета Газієва і Теймура Абдуллаєва.

Як повідомляли «Кримські новини», «Кримська солідарність» разом з графічним дизайнером розробили проєкт значків на підтримку в'язнів з Криму. Значки можна носити на одязі або наплічнику, щоб якомога більше людей дізналися про історію політв'язнів.