Води окупантам Криму не вистачає для військових об’єктів, а не для «гуманітарних потреб» — МЗС України | QHA media

Води окупантам Криму не вистачає для військових об’єктів, а не для «гуманітарних потреб» — МЗС України

15 Вересня 2020, 16:32
Фото: ТАСС
Закрити

Окупаційна «влада» в Криму під приводом «гуманітарної потреби» заявляє про недостачу прісної води на півострові, хоча використовує її для прискорення розвитку військових об’єктів та підприємств військово-промислового комплексу. Про це сьогодні, 15 вересня, у своєму зверненні констатувало міністерство закордонних справ України.

У відомстві нагадали, що забезпечення населення окупованих територій прісною водою, медикаментами, продуктами харчування та іншими ресурсами, відповідно до Конвенції про захист цивільного населення, є повністю зобов’язанням держави-окупанта. У випадку з Кримом — це обов’язки Росії від моменту окупації півострова у 2014 році.

Очевидно, що потреба у водних ресурсах зростає на тлі колонізації півострова — стрімкого зростання населення в рамках цілеспрямованої політики заміни демографічного складу Криму. Такі дії держави-окупанта є воєнним злочином, — пояснюють в МЗС.

Заміна населення на окупованих територіях потрібна РФ для того, щоб замістити українських громадян лояльними до експансивної політики своєї держави російськими громадянами і так закріпити незаконну окупацію.

Зазначається, що будь-які заяви про нібито «порушення норм міжнародного права Україною» у зв’язку із припиненням водопостачання є нікчемними з точки зору міжнародного права.

Так хочуть «призначити винного» за витрати, які несе Росія уже сьомий рік внаслідок незаконної окупації Криму та розгортання масштабної мілітаризації півострова, за яку сплачують російські платники податків, — уточнюють в українському відомстві.

Окрім того, злочини проти людяності та воєнні злочини, вчинені проти громадян України окупантами Криму, є предметом кримінальних проваджень в Україні, вивчаються Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду та засуджуються міжнародним співтовариством.

Як повідомляли «Кримські новини», в окупованому Криму ввели третій, найжорсткіший етап обмеження водопостачання населенню. Погодинно отримуватимуть послуги централізованого водопостачання у Сімферополі та 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів.

За серпень в окупованому Криму пересохли п’ять річок, біля русел яких якраз розташовані військові сили держави-окупанта.

Дивитись ще: