Водосховища Кримського півострова заповнені водою усього на третину. Найбільш вододефіцитними регіонами залишаються Східний Крим та Сімферополь | QHA media
24 Січня 2020, 19:04

Водосховища Кримського півострова заповнені водою усього на третину. Найбільш вододефіцитними регіонами залишаються Східний Крим та Сімферополь

Закрити

Водосховища окупованого Кримського півострова заповнені усього на третину. При цьому найбільш вододефіцитними регіонами залишаються Східний Крим і Сімферополь.

Про це повідомив підконтрольний Росії «державний комітет з водного господарства та меліорації» Криму.

Станом на 24 січня обсяг наповнення наливних питних водосховищ східної частини Криму — 28,4 мільйонів кубометрів, або 30% від проєктного об’єму.

У той же час водосховища природного стоку заповнені на 38%, їхній обсяг складає 96,596 млн метрів кубічних води.

«Держкомводгосп» продовжує вирішувати питання забезпечення гарантованого водопостачання населення Керчі, Феодосійсько-Судацького регіону і населених пунктів Ленінського району шляхом організації робіт з перекидання води з Білогірського і Тайганського водосховищ природного стоку по річці Біюк-Карасу протяжністю 79 км в Північно-Кримський канал, а також з Ніжинського, Просторненського і Новогригор’ївського підземних водозаборів, з подальшим перекачуванням її у наливні водосховища Східного Криму, — йдеться у повідомленні.

Вказується, що на 2022 рік заплановано завершення будівництва тракту водоподачі від Ніжинського, Просторненського і Новогригор’ївського водозаборів до Феодосії і Керчі. Це має забезпечити питною водою населення Феодосії, Судака та Керчі, а також населених пунктів Ленінського району.

Тим часом проблему дефіциту води у Сімферополі хочуть спробувати вирішити використанням води з Міжгірського водосховища.

У 2016 році кримський оздоровчий комплекс «Судак» був переданий у підпорядкування міністерству оборони Росії. У тому ж році в Судаку стартувала акція «Я-вода», яка закликає жителів міста економити водні ресурси анексованого РФ півострова.

Дивитись ще: