Вода в Крим в обмін на в'язнів Кремля. Барієв про можливі варіанти звільнення українських політв'язнів | QHA media
Ексклюзив

Вода в Крим в обмін на в'язнів Кремля. Барієв про можливі варіанти звільнення українських політв'язнів

10 Лютого 2020, 12:41
Закрити
Асіф АлієвQHA media

Росія може обміняти в’язнів Кремля на подачу води в окупований Крим.

Про це QHA media заявив член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

За його словами, будь-який обмін ув’язненими між Україною і РФ можливий тільки тоді, коли це вигідно Москві.

Фото: QHA media

Барієв назвав кілька чинників, які можуть призвести до звільнення українських політв’язнів, першим з яких — подачу води до Криму в обмін на свободу українських громадян.

Перший фактор – це зацікавленість Росії в подачі води до Криму. Але я категорично проти цього. Якщо ми сьогодні подамо воду в Крим, то завтра будуть нові арешти, нові заручники. Воду не можна подавати, – сказав він.

Іншою можливістю звільнення українських політв’язнів він назвав рішення міжнародних судів, зокрема, Європейського суду з прав людини в цьому році.

Ще однією причиною, яка може сприяти розв’язанню проблем в’язнів Кремля, Барієв назвав фактор президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана.

Він припустив, що Анкара може обміняти утримуваних в Росії громадян України на тих росіян, які вчинили злочини в Туреччині, наприклад, на терористів ІДІЛ тощо.

Ердоган може бути однією з ключових фігур в цьому питанні, — додав Барієв.

Раніше, народний депутат і делегат Курултаю кримськотатарського народу Рустем Умєров заявив, що відновлювати водопостачання окупованого Криму наразі не можна, адже це питання національної безпеки. Також депутат наголосив, що був би проти законопроєкту щодо подачі води, якби такий подали на розгляд Верховної Ради.

Як повідомляло QHA media, нещодавно окупаційна «влада» попередила про обмеження водопостачання до Сімферополя через брак заповнення водосховищ. Пізніше було заявлено, що відключень поки не буде, хоча на сьогодні кримські водосховища заповнені водою лише на третину.

Дивитись ще: