ВМС України святкують річницю підняття прапорів на кораблях Чорноморського флоту

Новини України та світу
Ірина Требунських
29 Квітня 2021, 19:28
Ірина Требунських
29 Квітня 2021, 19:28

Сьогодні, 29 квітня, у Військово-морських силах провели урочистості з нагоди 103-ї річниці підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту і Севастопольській фортеці. про це повідомляє пресслужба ВМС ЗСУ.

Під час урочистої церемонії, на флагмані національного флоту фрегаті «Гетьман Сагайдачний» було надано історичний сигнал «Хай живе вільна Україна».

Запроваджена у сучасних ВМС традиція котрий рік символізує зв'язок між поколіннями українських військових моряків, які одними з перших підтримали більше сотні років тому українську державність, — йдеться у повідомленні.

Також прапори України та ВМС підняли сьогодні у військових частинах, на кораблях, катерах, суднах та гарнізонах базування національного флоту.

Зазначимо, відповідно до IV Універсалу Центральної Ради від 9 (22) січня 1918 року Українська Народна Республіка ставала «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Тимчасовим законом про флот УНР російський Чорноморський флот (як військовий, так і транспортний) оголошувався флотом УНР. Однак на початку 1918 року практична реалізація цього закону і взагалі діяльність українського політичного руху в містах чорноморського узбережжя була неможливою через захоплення місцевої влади більшовиками.

Нагадаємо, українські ВМС отримають до кінця 2021 року комплекс Bayraktar TB2 і перший дивізійний комплект комплексу берегової оборони РК-360МЦ «Нептун». 

Як повідомляли «Кримські новини», на Миколаївському суднобудівному заводі «Океан» працюють над створенням нового затвору єдиного в Україні сухого доку.