ВМС України розгорнули у Чорному морі стратегічні командно-штабні навчання «Об’єднані зусилля-2020»

Новини
Хельга Полтавка
21 Вересня 2020, 15:48
Хельга Полтавка
21 Вересня 2020, 15:48

Кораблі ВМС ЗС України приступили до практичного виконання завдань у межах стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля-2020». Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

​Як зазначається, екіпажі кораблів ВМС відпрацювали завдання з підготовки до бою та походу. Висуваючись у район виконання завдань, тактична група пройшла суднохідним каналом Дніпровсько-Бузького лиману, після чого виконала елементи спільного маневрування у морі.​

Загалом «Об’єднані зусилля-2020» передбачають виконання комплексу практичних завдань в акваторії Чорного моря. Команди кораблів вітчизняного флоту відпрацюють перехід морем у строях та ордерах, артилерійські стрільби, тралення мінно-небезпечних водних ділянок, заходи протипідводнодиверсійної боротьби, висадку морського десанту на необладнану ділянку узбережжя та інші, — йдеться у повідомленні.

Тренування продовжились й під час якірної стоянки на незахищеному рейді. Вже у темну пору доби військові моряки за допомогою корабельного обладнання здійснили спуск на воду та підйом швидкісних моторних човнів, а також зближення та швартування кораблів групи один до одного.​

Наголошується, що усі заходи на морі проводяться у тісній взаємодії з учасниками інших компонентів навчань та під чітким керівництвом органів управління стратегічного та оперативного рівнів.

Як повідомляли «Кримські новини», командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив, що на анексованому Кримському півострові перебуває 32,5 тисячна армія Росії, з них 11,5 тисяч — сухопутне угруповання.

Міністр оборони України Андрій Таран заявляв, що з урахуванням накопичення російських військ біля кордонів України під приводом проведення навчань «Кавказ-2020», українські військові також розгорнуть стратегічні командно-штабні навчання «Об’єднані зусилля-2020».