«Влада» заявила про готовність майданчиків під опріснювальні установки

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Травня 2021, 18:00
Ірина Требунських
19 Травня 2021, 18:00

«Глава» тимчасово окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов заявив, що вже підготовлені майданчики під будівництво установок з опріснення морської води. Цю заяву він озвучив в ефірі кремлівського пропагандистського каналу «Россия24».

Вже готові майданчики під опріснювальні установки. Це стосується Ялти і Сімферополя. Відпрацьовані усі документи. Проєктні організації стали вже до роботи, — сказав окупант.

Аксьонов повідомив також, що наразі готують пропозицію щодо підготовки ще двох водосховищ на місцях відпрацьованих кар’єрів біля Сімферопольського водосховища. «Глава» при цьому пообіцяв, що діючі наразі обмеження водопостачання на окупованому півострові є «дном кризи» і ставати жорсткішим вже не буде.

У коментарях до відео ефіру кримчани обурювалися озвученими заявами.

«Два нових водосховища під Сімферополь, серйозно? А що з втратою у діючих трубопроводах? Скільки — 55 або 65%? Діючі водосховища заповнити не можемо!», — наголосив чоловік з ніком Павел Гнутов.

Кримчанка, підписана як Татьяна Сомова-Чернега, нагадала, що місцеві мешканці зібрали п'ять тисяч підписів під петицією проти будівництва опріснювачів, але окупаційна «рада міністрів» й досі не відповіла на колективну вимогу. «Певно єдиний шлях, щоб нас не труїли опрісненою водою, лише проведення місцевого референдуму?», — написала вона.

Нагадаємо, плани окупантів з будівництва опріснювальних станцій в окупованій Ялті зіштовхнулися з «юридичними» проблемами — з'ясувалось, що опріснення води в Криму поза законом, законодавство Росії не дозволяє поставки такої води.

Як повідомляли «Кримські новини», на тлі водної кризи в окупованому Криму Росія почала розвідку і пошуки прісної води під Азовським морем.