«Він може залишитися без ніг» — політв’язню Приходьку не надають меддопомоги

Новини України та світу
Ірина Требунських
09 Квітня 2021, 18:
Ірина Требунських
09 Квітня 2021, 18:

У кримчанина Олега Приходька, якого окупанти за сфабрикованою справою засудили до п’яти років колонії суворого режиму, значно погіршився стан здоров’я. Як повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, при цьому керівництво російського СІЗО, в якому тримають українського активіста, ігнорує проблему і не надає йому медичної допомоги.

Приходько розповів, що в нього загострилися хронічні хвороби і не минає біль у нижніх кінцівках, які вже близько місяця як набрякли.

Бездіяльність з боку працівників слідчого ізолятора №1 Ростова-на-Дону, а саме ненадання належної медичної допомоги, може призвести до безповоротної втрати здоров’я, — зауважила вона.

Денісова пояснила, що такі дії щодо політв’язня є порушенням Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими та розцінюються як катування, чи нелюдське або таке, що принижує його гідність, поводження.

Омбудсменка закликала російську колегу Тетяну Москалькову виконати свої обов’язки та забезпечити Приходьку повне медичне обстеження і надання відповідного комплексу лікування.

☝Стан здоров'я нашого співгромадянина Олега Приходька, якого нещодавно незаконно засудили за сфабрикованою справою до 5...

Posted by Людмила Денісова on Friday, April 9, 2021

Раніше дружина політв’язня Кремля Любов Приходько в коментарях у Facebook описала його стан. Нещодавно Приходька відвідав у СІЗО український консул Тарас Малишевський, який потім заявив, що Приходько «почувається фізично нормально, морально гірше».

«Він забув згадати, що у нього набряклі ноги до колін і фізично він абсолютно нездоровий. Нібито спеціально це зробив. Він у нервозному стані через те, що спеціалізованої медичної допомоги не надається. Він може залишитися без ніг. І він має бути спокійним?», — обурилася Любов Приходько.

Нагадаємо, 3 березня 2021 року окупанти засудили Приходька до п'яти років колонії суворого режиму. Зараз він перебуває у СІЗО, очікуючи розгляду апеляційної скарги.

Правозахисники звернулись до президента, Верховної Ради і міжнародних організацій через вирок Олегу Приходьку.

Проти українського активіста Олега Приходька 17 січня окупанти порушили нову кримінальну справу про незаконне придбання та зберігання вибухівки (частина 1 статті 222.1 Кримінального кодексу РФ).

«Кримські новини» публікували інтерв’ю доньки політв’язня Наталії Швецової, в якому вона розповіла про стан здоров’я батька. Вже 4 січня 2021 року невідомі в окупованому Росією Криму жорстоко побили доньку і дружину бранця Кремля Олега Приходька.