Військовий парад в Криму підвищує ризик нового спалаху коронавірусу — Ольга Скрипник | QHA media
16 Червня 2020, 20:48

Військовий парад в Криму підвищує ризик нового спалаху коронавірусу — Ольга Скрипник

Закрити

Проведення 24 червня військового параду в Криму підвищує ризик нового спалаху коронавірусу.

Про це в ефірі програми «Окупація без купюр. Webcast на «Кримських новинах» заявила голова правління «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник.

За її словами, ВООЗ рекомендує не проводити масові акції. Скрипник нагадала, що поки на території анексованого Криму діє заборона на проведення публічних заходів, але якщо Москва дає вказівку, то така заборона буде скасована.

Безумовно, люди можуть заразитися під час параду. Це збільшує ризик нового спалаху коронавірусу в Криму, — сказала вона.

Разом з тим правозахисниця побоюється, що навіть якщо і відбудеться нове масове зараження кримчан, підконтрольна Кремлю місцева «влада» навряд чи заявить про це публічно, оскільки військові паради — пріоритет такої тоталітарної системи, яка існує в Росії.

«Вони просто приховають цю інформацію», — додала Скрипник.

Голова правління «Кримської правозахисної групи» заявила, що статистика поширення COVID-19 в окупованому Криму не відповідає дійсності, й кримським лікарям давали вказівки не вносити в офіційну статистику людей із симптомами коронавірусу. З цієї причини дані по пандемії на півострові занижені.

До кінця квітня в Криму неможливо було здати тест на COVID-19, лише з травня там можна було провести тест. На вчорашній день зафіксовано 733 випадки зараження, проте дивно, що таких фактів не зафіксовано у співробітників «поліції» та армії в Криму.

За словами Скрипник, через низький показник офіційних даних багато кримчан нехтують дотриманням масочного режиму, введеного на півострові тільки в середині травня.

Правозахисниця зазначила, що до Криму продовжують прибувати літаки з Москви, а російська столиця лідирує за кількістю заражених в Росії – їх більше, ніж по всій Україні.

Ольга Скрипник нагадала, що в порівнянні з Україною російські прикордонники запровадили дуже жорсткі обмеження у зв’язку з пандемією для тих, хто прибуває до Криму.

Якщо кримчани приїжджають на континентальну Україну і повинні добровільно провести два тижні в самоізоляції, то тих, хто приїжджають до Криму, садять на примусову обсервацію.

Окупація без купюр: гостя сьогоднішнього прямого ефіру програми — правозахисниця Ольга Скрипник

Наша сьогоднішня гостя – голова правління «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник.У дискусії з нею протягом програми ми всі разом із нашими глядачами шукатимемо відповіді на глобальні виклики кремлівської агресії проти України, як протистояти російській репресивній машині в Криму та намітити реальні шляхи деокупації й реінтеграції захоплених путінською Росією українських територій.

Опубліковано «Агентство «QHA media» Вівторок, 16 червня 2020 р.

Нагадаємо, «глава» окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов заявив, що військовий парад перемоги все ж таки проведуть 24 червня у Сімферополі. «Після тривалих консультацій, зокрема з Міноборони РФ, Росспоживнаглядом, прийнято рішення про те, що парад перемоги 24 червня у місті Сімферополі відбудеться», – заявив він.

Дивитись ще: