Військові навчання «Кавказ — 2020»: окупанти привели до боєготовності винищувачі в анексованому Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Вересня 2020, 13:10
Ірина Требунських
21 Вересня 2020, 13:10
Су-27 Фото: eurasian-defence.ru

У незаконно окупованому Росією Криму загарбники привели до боєготовності винищувачі Су-27 і Су-30СМ. Як зазначає Міноборони держави-окупанта, йдеться про боєготовність в рамках російських військових навчань «Кавказ — 2020».

Зазначається, що екіпажі винищувачів Су-27 і Су-30СМ заступили на бойове чергування з протиповітряної оборони на аеродромі в тимчасово окупованому РФ Криму, а також в російських Краснодарському, Ставропольському краях і Ростовській області.

У рамках навчання екіпажам винищувальної авіації належить відпрацювати перехоплення повітряних цілей, прикриття дій ударної авіації, а також нанесення авіаційних ударів по наземних цілях, — йдеться у повідомленні Міноборони РФ.

Стратегічне командно-штабне навчання «Кавказ — 2020» проводиться з 21 по 26 вересня 2020 року на території Російської Федерації та окупованих нею територіях. Також держава-агресор збирається проводити частину навчань в акваторіях Чорного і Каспійського морів.

Виявилося, що у російських навчаннях беруть участь військові формування від Вірменії, Білорусі, Китаю, М'янми і Пакистану. Представники Азербайджану, Індонезії, Ірану, Казахстану, Таджикистану та Шрі-Ланки від участі у навчаннях відмовилися, заявивши, що направлять лише своїх спостерігачів.

Як повідомляли «Кримські новини», під час «Кавказу — 2020» Росія планує перекинути до кордону з Україною 120 тисяч військових, сотні танків, літаків та іншої техніки. У свою чергу президент Володимир Зеленський заявив, що українська сторона вивчила можливі загрози.

Міністр оборони України Андрій Таран повідомив, що з урахуванням накопичення російських військ біля кордонів України під приводом проведення навчань «Кавказ-2020», українські військові також запланували стратегічні командно-штабні навчання «Об’єднані зусилля-2020».

МЗС України висловивпротест Росії через військові навчання, які вона проводить у Криму. Реакції Москви на це так і не було.