Військова екшн-драма «Черкаси»‎ незабаром вийде у прокат. Стрічка присвячена подіям анексії Криму | QHA media
Культура
31 Січня 2020, 18:00

Військова екшн-драма «Черкаси»‎ незабаром вийде у прокат. Стрічка присвячена подіям анексії Криму

Закрити

27 лютого у широкий прокат вийде українська стрічка, військова екшн-драма Тимура Ященка — «Черкаси». Вихід картини присвячений шостій річниці анексії Криму.

Про це повідомляє «Нове українське кіно».

Стрічка заснована на реальних подіях весни 2014 року. Однойменний мінний тральщик, заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму, три тижні чинив опір ворогу і став єдиним із дев’яти українських кораблів, який не спустив державний прапор.

Командир тральщика «Черкаси» Юрій Федаш консультував знімальну команду під час роботи над стрічкою. До акторського складу увійшли моряки, які під керівництвом Федаша тримали оборону на кораблі у 2014 році. Фільм створювався у тісній співпраці та завдяки сприянню Військово-Морських Сил і Генерального штабу Збройних Сил України, — йдеться у повідомленні.

Продюсерка фільму Марта Лоташ зазначає, що це до болю чесна та відверта картина.

«Цей фільм важко зарахувати до числа патріотичної пропаганди. Ми даємо можливість глядачу самостійно робити власні висновки», — сказала вона.

«Черкаси» ─ це перший повнометражний фільм про українські ВМС в історії сучасного національного кінематографа. Силові відомства надали справжні кораблі флоту і спеціальне військове обладнання, а для фільмування екшн-сцен залучалася бойова армійська авіація, близько сотні військовослужбовців, зокрема, й спецназівці («морські котики»). Деякі сцени фільмувалися під час навчань ВМС України.

Дивитись ще: