Війна на сході України надовго — розвідка Міноборони США. Заступником держсекретаря США обрано Нуланд

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
30 Квітня 2021, 13:44
Тетяна Нікішина
30 Квітня 2021, 13:44

Перспективи вирішення збройної російської агресії на сході України у короткотерміновій перспективі є тьмяними, а присутність очолюваних Росією військ у східній Україні залишається реальним інструментом примусу для Кремля, навіть якщо Москва вирішить здійснити деескалацію своєї конвенційної військової поведінки.

Про це у письмових свідченнях, наданих Комітету Сенату США зі збройних сил заявив очільник Розвідувального управління Міноборони США генерал-лейтенант Скотт Беррьє.

Коментуючи характер військової присутності Росії поблизу кордонів України, Беррьє заявив, що, імовірно, дії Росії були «частиною триваючої кампанії примусити Україну поступитись вимогам Кремля».

На Кримському півострові, на додаток до нещодавніх розміщень сил, Москва продовжує посилювати свою довготермінову військову присутність, щоб стримати морські та повітряні операції Заходу, бути здатною до проекції військової сили у регіон, та заявити про її рішучість утримувати півострів, — сказав очільник Розвідувального управління Міноборони США у коментарях щодо України.

Як повідомляє журналіст «Голосу Америки» Джефф Селдін, у своїх свідченнях перед Комітетом Сенату США зі збройних сил Беррьє назвав збройні сили Росії «екзистенційною загрозою для США».

Росіяни мають зростаючу здатність здійснювати проекцію сили за допомогою точних крилатих ракет високої дальності, а військові лідери Росії застосують як урок участь РФ у війні в Сирії, — наводить слова Беррьє Селдін.

Окремо зазначимо, що Верхня палата Конгресу США затвердила кандидатуру 59-річної Вікторії Нуланд на посаду заступника державного секретаря США з політичних питань.

У Білому домі відзначають, що Нуланд володіє необхідним досвідом і зв’язками, щоб згуртувати світ навколо просування американських інтересів.

Нуланд має понад 30 років дипломатичного досвіду. Вона працювала в адміністрації Барака Обами на посаді помічника Державного секретаря з питань Європи та Євразії. Їй заборонений в’їзд до Росії, а в Україні вона відома як одна з офіційних осіб, які підтримували українців у боротьбі з РФ.

Як повідомляли «Кримські новини», Комітет із закордонних справ Сенату США 21 квітня підтримав законопроєкт щодо «безпекового партнерства з Україною». Представляючи документ, голова комітету, сенатор від Демократичної партії Боб Менендес назвав ініціативу «своєчасним сигналом» на підтримку України.