«Відвідував Крим і підтримував Путіна» — концерт російського джазмена у Бостоні скасували | QHA media
27 Грудня 2019, 12:54

«Відвідував Крим і підтримував Путіна» — концерт російського джазмена у Бостоні скасували

Закрити

Бостонський джаз-клуб RegattaBar скасував запланований на 12 лютого виступ російського джазового квінтету Ігоря Бутмана через підтримку музикантом політики президента Росії Володимира Путіна і агресії проти України.

Про це повідомляє «Радіо Свобода», посилаючись на слова активіста Дмитра Смілянського.

Так, концерт прибрали з календаря джазового майданчика після того, як місцева газета Cambridge Day опублікувала лист групи Arts Against Aggression.

У листі містилася інформація про політичну діяльність Бутмана: зокрема, про те, що він входить до Вищої Ради партії «Єдина Росія», брав участь у кампанії з переобрання Путіна, підтримував агресію проти України і порушував рекомендації Держдепартаменту США не брати участь в Koktebel Jazz Party в анексованому Криму.

На офіційному сайті Бутмана бостонський концерт ще позначений, як актуальний, а на сайті клубу його вже немає.

Бутман — громадянин Росії та США. Подорожі американських громадян на територію анексованого Росією Криму є порушенням режиму санкцій, накладених на Москву за агресію щодо України і анексію українського півострова.

У своєму листі група Arts Against Aggression заявила, що джаз, який близько століття є символом миру і свободи, не має використовуватися для відбілювання репресивного режиму, виправдання анексій та війн.

Наприкінці січня – у першій половині лютого в Бутмана заплановані концерти в клубах декількох американських міст, у тому числі, Нью-Йорка, Балтімора і Майамі. Активісти Arts Against Aggression ведуть перемовини з власниками закладів, щоб не допустити виступів музиканта. Раніше Arts Against Aggression вдалося домогтися скасування показу російського фільму про Другу світову війну «Т-34» в одному з кінотеатрів Бостона.

QHA media повідомляло, що концерт гурту «Время и стекло» у Львові, який був запланований на 5 грудня, скасували. Львівські активісти вимагали від артистів записати відео, в якому визнають Росію агресором, а Крим українським, а оскільки такого звернення від представників гурту не було, концерт вирішили скасувати.

Дивитись ще: