Відлуння катастрофи в Армянську? Серед кримчан різко зросла смертність від хвороб органів дихання | QHA media

Відлуння катастрофи в Армянську? Серед кримчан різко зросла смертність від хвороб органів дихання

23 Січня 2019, 16:56
Закрити
Тетяна ІваневичQHA media

В окупованому Криму в минулому році різко зросла кількість людей, які померли від хвороб органів дихання, повідомляє Росстат. До таких захворювань відносять бронхіальну астму, хронічну обструктивну хворобу легенів, пневмонію, бронхіт і низку інших.

У січні — листопаді 2018 року в Криму від таких хвороб померло 810 осіб, що на 45% більше, ніж за аналогічний період 2017 року (коли померло 557 кримчан). При цьому в Севастополі з цієї ж причини померло на чотири особи менше, ніж у 2017 році (81 осіб).

Рівень смертності в Криму від хвороб органів дихання у минулому році став рекордним за всі роки анексії. Цікавою також є тенденція зростання смертності від цих хвороб по Криму на тлі її скорочення у Севастополі.

У Росстаті не вказують, чи є у лідирах за кількістю смертей північні райони Криму.

Скільки людей померло на півострові від захворювань органів дихання

Крим

810

в январе-ноябре 2018 года

607

в 2017 году

649

в 2016 году

685

в 2015 году

Севастополь

81

в январе-ноябре 2018 года

89

в 2017 году

114

в 2016 году

115

в 2015 году

Сірчистий ангідрид — діоксид сірки, з’єднання сірки з киснем, яке використовується для виробництва сірчаної кислоти. Окрім негативних наслідків для шлунково-кишкового тракту, речовина провокує загострення бронхіальної астми та емфіземи.

Нагадаємо, у серпні 2017 року на півночі Криму сталася екологічна катастрофа, пов’язана із заводом «Кримський титан». Стався викид у повітря сірчистого ангідриду, від якого постраждало місто Армянськ та околиці. Викиди із заводського кислотонакопичувача повторювалися декілька тижнів, у зв’язку із чим на деякий час з міста навіть евакуювали дітей.

Протягом всієї осені минулого року жителі Армянська скаржилися на проблеми з диханням, на загострення астми, та інших захворювань дихальної системи, на появу або посилення алергічних реакцій. У соцмережах навіть повідомляли про випадки смертей астматиків, прямо пов’язуючи їх з наслідками викидів на «Титані». При цьому, люди відзначали, що лікарі відмовлялися визнати, що загострення діагнозів пов’язано з хімічною катастрофою.

«Жителі пишуть про те, що вже декілька людей померло від астми. «У п’ятницю двоє людей померло від астми … Цікаво було б сходити в адміністрацію — усі там на місці або відлетіли на своїх вертольотах, куди подалі. Думаю, залишається чекати, поки катастрофа дійде до Сімферополя. І ще думаю — труять нас по-справжньому. Ми зайвий народ — платити нам зарплати, пенсії …», — писала у вересні 2018-го жителька Армянська Ірина Кузьміна.


На низці кримських форумів подібні повідомлення були нерідкі у вересні 2018-го.

Окрім того, у минулому році в Криму від онкологічних захворювань померло 4069 осіб, що на 202 особи (5%) більше, ніж у 2017-му. У Севастополі ця цифра становить 1017 і 1010 осіб відповідно.

Дивитись ще: