Від Дня незалежності України — окупанти назвали дату обмеження водопостачання у Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Серпня 2020, 15:09
Фото: ТАСС
Ірина Требунських
21 Серпня 2020, 15:09

В тимчасово окупованому Росією Криму від 24 серпня водопостачання населенню надаватиметься за жорстким графіком. Про це в ефірі кремлівського каналу «Крим 24» повідомив «генеральний директор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов.

В ніч на 24 серпня в Сімферополі і 39 населених пунктах Сімферопольського та Бахчисарайського районів окупанти впровадять перший етап обмеження водопостачання — відключення гарячої води та зниження споживання холодної. При цьому забір з водосховища на потреби населення знизять до 140 тисяч кубометрів на добу.

Окупанти заявили, що зменшувати об’єми водозабезпечення будуть у три етапи.

З 1 вересня ми зменшимо забір води з водосховищ до 120 кубометрів і переводимо місто на безнічну подачу води. І з 7 вересня введемо вже погодинну подачу води — ранок, вечір. Ми вкажемо час, — сказав Баженов.

Він уточнив, що з 7 вересня графік подачі скорочується. «Де було чотири години на добу подачі води, стане три або дві. Де була дворазова — перейде на один раз», — додав Баженов.

«Глава адміністрації» окупованого Сімферополя Олена Проценко пообіцяла, що біля соціальних об'єктів і в житлових мікрорайонах міста встановлять понад 230 накопичувальних баків для води.

10 серпня в Криму керівництво Міноборони Росії і місцева «влада» запустили водовід, який побудували російські військові для перекачування запасів води з Тайганського водосховища Білогірського району в Сімферополь.

11 липня до окупованого Сімферополя прибули перші підрозділи матеріально-технічного забезпечення Південного і Західного військових округів РФ та ешелони з матеріалами для прокладки понад 60 км водопроводу між Тайганським і Сімферопольським водосховищами. 

Як повідомляли «Кримські новини», Міноборони Росії заявило про формування батальйону для охорони водопроводу, який російські військові провели з Тайганського до Сімферопольського водосховища начебто «для потреб населення». Мешканці окупованого Росією Криму висміяли пафос нагородження російських військових «трубопроводного батальйону», які по факту побудували водовід для своїх потреб.