Від 7 до 19 років. Ростовський суд оголосив вирок шістьом фігурантам «ялтинської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» | QHA media
Репресії

Від 7 до 19 років. Ростовський суд оголосив вирок шістьом фігурантам «ялтинської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір»

12 Листопада 2019, 10:49
Закрити

Сьогодні, 12 листопада, Південний окружний військовий суд Росії у Ростові-на-Дону засудив шістьох кримських татар з так званої «ялтинської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» до термінів позбавлення волі від семи до 19 років.

Як повідомляє «Кримська солідарність», Муслім Алієв отримав 19 років, Інвер Бекіров — 18 років, Вадим Сірук — 12 років, Емір-Усеін Куку — 12 років, Рефат Алімов — вісім років і Арсен Джеппаров — сім років.

Муслім Алієв та Інвер Бекіров визнані «організаторами терористичної організації».

Кримські татари відбуватимуть термін в колонії суворого режиму.

⚡СУД ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР» (ЯЛТИНСКАЯ ГРУППА)ИНФОРМАЦИОННЫЙ ПОСТ12.11.2019UPD_5. Судебное заседание…

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 11 листопада 2019 р.

За декілька днів до оголошення вироку генеральний консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський зустрівся з кримськими татарами. Він назвав їх «скелями серед дрібно вируючого моря».

А представник російського відділення Amnesty International Олександр Артем’єв заявив, що сьогоднішній судовий вердикт — це спроба принизити кримськотатарську громаду в Криму.

⚡️Комментарий представителя российского отделения Amnesty International Александра Артемьева по поводу приговора шестерым крымским политзаключённым, фигурантам «ялтинской группы» по делу Хизб ут-Тахрир

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 11 листопада 2019 р.

Фігуранти ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Емір-Усеін Куку, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті.

11 жовтня прокурор Південного окружного військового суду РФ для усіх підсудних попросив покарання в цілому 98 з половиною років позбавлення волі.

Кримінальні справи стосовно членів «Хізб ут-Тахрір» стали візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. «Справа Хізб ут-Тахрір» — одна з найгучніших і найоб’ємніших за кількістю обвинувачених. Десятки кримських мусульман заарештовані за підозрою в участі у цій ісламській партії.

Дивитись ще: