Верховний суд України дозволив примусовий продаж «дочки» російського держбанку | QHA media
11 Листопада 2019, 14:30

Верховний суд України дозволив примусовий продаж «дочки» російського держбанку

Закрити

Верховний суд України залишив без змін постанову Київського апеляційного суду від 27 серпня, яким була скасована заборона Державній виконавчій службі здійснювати будь-які дії з продажу 99,77% акцій «Промінвестбанку».

Про це йдеться в рішенні суду від 6 листопада.

Відзначається, що суд відмовився задовольнити касаційні скарги російської держкорпорації «ВЕБ.РФ» («Внєшекономбанк») та її української «дочки» — «Промінвестбанку».

Заборона на продаж акцій банку запроваджена постановою Печерського райсуду Києва від 24 липня 2019 року на вимогу «ВЕБ.РФ» у рамках забезпечення його позову про зняття арешту з 99,77% акцій «Промінвестбанку».

Верховний Суд зняв заборону на примусовий продаж Промінвестбанкуhttp://finbalance.com.ua/news/verkhovniy-sud-znyav-zaboronu-na-primusoviy-prodazh-prominvestbanku

Опубліковано Finbalance Неділя, 10 листопада 2019 р.

У травні 2018 року, міністерство закордонних справ України закликало українські компанії боротися за компенсацію втрачених після анексії Криму активів. Тоді ж Гаазький суд зобов’язав Росію відшкодувати збитки українським компаніям, завдані у зв’язку із анексією Криму. Позов проти Росії подали 18 українських компаній і одна фізична особа. РФ має відшкодувати збитки на суму 159 млн доларів. Українські інвестори після рішення суду в Гаазі можуть вимагати від Росії відшкодування збитків за анексію Криму.

У вересні 2018 року Апеляційний суд Києва своєю ухвалою заарештував акції українських «дочок» російських банків, у тому числі «Промінвестбанк». 29 січня 2019 року Верховний суд України дозволив заарештувати акції «Промінвестбанку», «Сбєрбанку» і ВТБ Банку, які «належать боржнику — Російській Федерації», для стягнення компенсації за анексію Криму і «націоналізовані» активи.