Верховний суд Росії скоротив тривалі терміни ув'язнення фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» з «першої сімферопольської групи» усього на півроку | QHA media
Репресії

Верховний суд Росії скоротив тривалі терміни ув'язнення фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» з «першої сімферопольської групи» усього на півроку

24 Грудня 2019, 12:58
Фото Антона Наумлюка
Закрити

Сьогодні, 24 грудня, Верховний суд Росії частково задовольнив апеляційні скарги захисту фігурантів «першої сімферопольської групи», які проходять у «справі Хізб ут-Тахрір».

Як повідомляє «Кримська солідарність», Теймуру Абдуллаєву (нібито «організатор терористичної групи») термін тримання під вартою зменшили з 17 років до 16 років і 6 місяців і призначили 1 рік 4 місяці адміністративного нагляду.

Його брату Узеіру Абдуллаєву скоротили тюремний термін з 13 років до 12 років і 6 місяців, Рустему Ісмаїлову — з 14 років до 13 років і 6 місяців, Емілю Джемаденову і Айдеру Саледінову — з 12 років до 11 років і 6 місяців у виправній колонії суворого режиму.

⚡️РАССМОТРЕНИЕ АПЕЛЛЯЦИИ НА ПРИГОВОР ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР» ПЕРВАЯ СИМФЕРОПОЛЬСКАЯ…

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 23 грудня 2019 р.

Росія — єдина країна, в якій «Хізб ут-Тахрір» (повна назва «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі» — «Ісламська партія визволення») оголошена терористичною організацією.

У деяких країнах Середньої Азії активістів партії також переслідують, але за звинуваченнями, не пов’язаними з тероризмом. У Німеччині публічна діяльність «Хізб ут-Тахрір» заборонена за невизнання Ізраїлю, проте її члени переслідуванням не піддаються.

Кримінальні справи стосовно членів «Хізб ут-Тахрір» стали візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в окупованому Криму.

«Справа Хізб ут-Тахрір» — одна з найгучніших і найоб’ємніших за кількістю обвинувачених. Десятки кримських мусульман заарештовані за підозрою в участі у цій ісламській партії.

Вчора, 23 грудня, співробітники «поліції» в анексованому Криму відвідували кримськотатарських активістів і видавали їм різного роду застереження щодо неприпустимості масових акцій біля будівлі Верховного суду Росії у Москві.

Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ 18 червня засудив до тривалих тюремних ув’язнень фігурантів «першої сімферопольської групи», які проходять у «справі Хізб ут-Тахрір».