Верховний суд Росії пом'якшив вирок кримським татарам аж на три місяці. Адвокати оскаржать це рішення у Європейському суді з прав людини

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
11 Липня 2019, 15:08
Фото: Facebook/
Асіф АлієвQHA
11 Липня 2019, 15:08

Верховний суд Росії ухвалив рішення пом'якшити вирок чотирьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» на три місяці.

Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв.

Так, термін 17 років позбавлення волі Енверу Мамутову, який оголосив Північно-Кавказький окружний військовий суд, був змінений на 16 років і 9 місяців. А трьом іншим фігурантам надуманої справи — Рустему Абільтарову, Зеврі Абсеітову і Ремзі Меметову — зменшили терміни ув'язнення з 9 років на 8 років і 9 місяців.

Верховный суд РФ приговор в отношении крымских татар мусульман Мамутова Энвера, Абсеитова Зеври, Абильтарова Рустема и...

Опубліковано Эдемом Семедляевим Четвер, 11 липня 2019 р.

Семедляєв назвав рішення апеляційного суду знущанням над кримськими татарами і політв'язнями. Він пообіцяв, що адвокати оскаржать це рішення у Європейському суді з прав людини.

У свою чергу адвокат Еміль Курбедінов заявив, що рішення Верховного суду РФ було очікуваним, але розкритикував пом'якшення вироку на три місяці. Він підкреслив, що захисники стежитимуть за долею засуджених кримських татар та їхнім етапуванням в колонії РФ.

Адвокат Ліля Гемеджи також назвала смішним «пом'якшення» покарання кримським татарам усього на три місяці. Вона зазначила, що оголошені вироки є ярликом, які навішують на окремих громадян і на увесь кримськотатарський народ.

Ярлик терористів з нашого народу буде знято, як і те, що у 1944 році кримських татар назвали зрадниками. Мирний ненасильницький опір кримських татар триватиме, — зазначила вона.

Рішення Верховного суду Росії викликало гнівну реакцію користувачів соцмереж.

Сьогодні поблизу будівлі суду в Москві відбувся флешмоб на підтримку чотирьох кримських татар, під час якого були затримані 50 осіб.

Як писало QHA media, 24 грудня 2018 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Енвера Мамутова як організатора "терористичної групи" до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, а трьох інших кримських татар — до 9 років.