Верховна Рада ухвалила закон щодо держмовлення на окуповані Крим і Донбас | QHA media
19 Травня 2020, 16:02

Верховна Рада ухвалила закон щодо держмовлення на окуповані Крим і Донбас

Закрити
Фото: rada.gov.ua

Сьогодні, 19 травня, Верховна Рада схвалила внесення змін до закону, яким пропонується запуск ефірного мовлення державного каналу на територію анексованого Криму і непідконтрольних Києву територіях Донбасу.

Зміни підтримав 231 депутат.

Законом передбачається створення «Мультимедійної платформи іншомовлення України», програми якої проводитимуться українською і російською мовами.

Ефірне наземне аналогове і цифрове мовлення та мовлення в кабельних мережах здійснюються виключно за межами України, окрім випадків мовлення на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим і Севастополя, мовлення в районах України, які межують з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим і Севастополя, а також мовлення в прикордонних районах України, що межують з територією держави-агресора або територіями інших держав, з яких поширюються програми держави-агресора шляхом наземного ефірного і / або цифрового мовлення, — йдеться у законопроєкті.

Як наголошується в пояснювальній записці, мета ухвалення цього законопроєкту — «усунення чинників, які негативно впливають на розвиток і системи іншомовлення України».

Як повідомляло QHA media, урядом України було вирішено створити окреме міністерство з питань окупованих територій. Водночас уряд обіцяє запустити український телеканал, що транслюватиметься на Донбасі та в Криму.

Дивитись ще: