Верховна Рада схвалила закон про державну мову. Він передбачає українізацію усіх публічних сфер в державі | QHA media

Верховна Рада схвалила закон про державну мову. Він передбачає українізацію усіх публічних сфер в державі

25 Квітня 2019, 11:53
Закрити

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної.

За закон проголосували 278 народних депутатів. Проти висловилися 38 народних обранців, а семеро утрималися.

Нардепи почали розглядати проект закону 28 лютого, а до поправок перейшли з 12 березня.

Під час доопрацювань до документа було подано більше 2 тис. поправок.

Документ визначає українську мову єдиною державною і містить перелік громадян, які зобов’язані нею володіти. Закон передбачає українізацію усіх публічних сфер в державі.

У своєму виступі спікер парламенту Андрій Парубій зазначив, що питання державної мови — це питання національної безпеки, адже «Путін спочатку бореться за серця, а лише потім входять танки».

На засіданні Верховної Ради присутні екс-президент Віктор Ющенко, почесний патріарх ПЦУ Філарет, а також українські військовослужбовці, поети і дисиденти.

Перед голосуванням у залі парламенту показали п’ятихвилинний фільм, в якому українські інтелектуали звертаються до депутатів з проханням підтримати закон про державну мову.

Після голосування депутати заспівали український гімн.

Президент Петро Порошенко назвав ухвалення закону історичним рішенням, яке «стоїть поруч з відновленням армії і отриманням автокефалії Православною Церквою України».

Тим часом кількість дітей, які здобувають освіту українською мовою в анексованому Росією Криму, скоротилася до критичного рівня. Як свідчить дослідження Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, якщо у 2013 – 2014 роках число кримських учнів, які навчаються українською мовою, становила 12 тисяч 694 осіб, то у 2018 – 2019 навчальному році ця цифра на півострові знизилася до 249 дітей.

Дивитись ще: