«Верховна Рада чекає на офіційні вибачення Ірану, а також закликає визнати свою повну відповідальність»: у парламенті ухвалили постанову щодо збитого літака МАУ | QHA media
14 Січня 2020, 19:18

«Верховна Рада чекає на офіційні вибачення Ірану, а також закликає визнати свою повну відповідальність»: у парламенті ухвалили постанову щодо збитого літака МАУ

Закрити

Сьогодні, 14 січня, Верховна Рада ухвалила заяву, в якій закликає Ісламську республіку Іран взяти на себе повну відповідальність за збиття пасажирського літака МАУ із 176 пасажирами на борту та виплатити усі компенсації.

Про це йдеться у постанові 2726, яка опублікована на офіційному сайті парламенту.

Верховна Рада очікує на офіційні вибачення Ісламської республіки Іран за збиття українського літака та загибель його екіпажу та пасажирів, а також закликає Іран визнати свою повну відповідальність. Верховна Рада звертається до органів державної влади України із закликом повною мірою інформувати суспільство про результати розслідування катастрофи, — йдеться у постанові.

У заяві Рада закликає світову спільноту та міжнародні організації «підтримати Україну в її наполяганні щодо проведення розслідування, встановлення усіх винних, їхнього належного покарання, повернення тіл загиблих та здійснення іранською стороною усіх компенсаційних виплат».

Відзначається, що збиття літака над Тегераном свідчить про проблему в організації авіаруху цивільних літаків над територією Ірану, тому Міжнародна організація цивільної авіації має оцінити ризики польотів цивільної авіації для запобігання подібних трагедій.

Також у постанові парламенту йдеться про необхідність «проведення прозорого, незалежного та всебічного розслідування обставин цієї трагедії», а також міститься заклик до керівництва Ірану співпрацювати з іноземними державами та міжнародними організаціями.

Постанова набирає чинності від дня її ухвалення.

Нагадаємо, 8 січня у результаті авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерана загинули усі 176 пасажирів та членів екіпажу, серед яких 11 громадян України — дев’ять членів екіпажу і двоє пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

Представники авіакомпанії МАУ заявили, що літак Boeing 737-800 був справним, і не допускають помилку екіпажу. За їхніми словами, повітряне судно проходило технічний огляд 6 січня.

Служба безпеки України за дорученням Офісу генпрокурора почала досудове розслідування за фактом аварії літака Boeing 737 компанії “Міжнародні авіалінії України” за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Дивитись ще: